ЦБ Японії приступив до валютної інтервенції для ослаблення ієни

Середа 15 вересня 2010 09:13
Автор: RBC.UA
Уряд і Центральний банк Японії приступили до валютної інтервенції, спрямованої на стабілізацію курсу ієни. Це підтвердив міністр фінансів країни Йошихіко Нода.

Уряд і Центральний банк Японії приступили до валютної інтервенції, спрямованої на стабілізацію курсу ієни. Це підтвердив міністр фінансів країни Йошихіко Нода, передає РБК з посиланням на Associated Press.

Він відзначив, що розпорядження про закупівлю великої суми в доларах надійшло сьогодні, 15 вересня, о 04:30 за київським часом (10:30 за місцевим часом).

Точний обсяг закуповуваних коштів поки невідомий.

У даний момент долар на японських біржах торгується за ціною 84,36 ієни, при цьому ослаблення національної валюти триває.

Відзначимо, валютна інтервенція в Японії проводиться вперше з 2004 р. Токіо пішов на ці заходи через тенденцію на зміцнення ієни до американського долара, що спостерігається в останні місяці і впливає на прибуток японських компаній-експортерів.

Нагадаємо, 26 серпня ц.р. був зафіксований 15-річний максимум курсу ієни до доллара, надалі ієна продовжила зміцнення.

Напередодні міністр фінансів Японії Йошихіко Нода повідомив, що уряд прийме "відповідні заходи" у зв'язку зі зміцненням ієни відносно  долара. У повідомленні також наводяться слова японських чиновників, які вказують, що Центральний банк може продати об'ємну частину своїх резервів, номінованих в національній валюті, якщо ринкові спекулянти продовжать напружувати її курс.

Проте міністр національної стратегії Японії Йошито Сенгоку попередив, що до цього питання потрібно підходити з великою обережністю. "Якщо брати до уваги ще і спекулянтів, мені бачиться, що будь-які надмірні дії можуть негативно вплинути на реальну економіку Японії і, ймовірно, навіть на стабільність японських компаній", - заявив він.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся