ЦБ Японії залишив облікову ставку на мінімально низькому рівні - 0,0-0,1%
Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%. Така інформація міститься в повідомленні кредитної організації. Рішення про збереження цільової процентної ставки по позиках overnight практично на нульовому рівні прогнозувалося більшістю аналітиків і було одноголосно ухвалене за підсумками голосування членів правління банку.
ЦБ Японії пом'якшив грошову політику, збільшивши закупівлю державних облігацій на 10 трлн ієн (123,8 млрд дол) з метою досягти нового цільового показника з інфляції в 1% для виведення економіки з дефляційної спіралі. З іншого боку, Центробанк скоротив на 5 трлн ієн обсяг коштів, що виділяються на проведення ринкових операцій з фіксованою процентною ставкою.
Банк Японії виправдав очікування ринків, розширивши програму скупки фінансових активів і кредитування бізнесу на 5 трлн ієн і довівши тим самим її обсяг до 70 трлн ієн.
Після оприлюднення рішення Центрального банку, фондовий індекс Nikkei, незважаючи на позитивну динаміку протягом сесії, опустився в червону зону. Рішення Банку Японії негативно відбилося на ході торгів для ключових представників фінансового сектора. Так, котирування найбільшого в Японії банку Mitsubishi UFJ опустилися за підсумками сесії на 0,3%, а його конкурента Sumitomo Mitsui - на 0,4%.
На початку квітня японський Центробанк вже залишав облікову ставку на тому ж рівні і утримався від подальшого розширення програми з викупу активів, зберігши її обсяг на рівні 65 трлн ієн. Рішення було прийнято одноголосно.
Останній раз Банк Японії знижував облікову ставку більше трьох років тому (19 грудня 2008 р.) - з 0,3% до 0,1% річних. Раніше, 31 жовтня 2008 р., ставка була знижена з 0,5% до 0,3% річних. До цього вона не змінювалася з лютого 2007 р. У 2001-2006 рр.. японський Центробанк проводив політику нульової облікової ставки в рамках зусиль держави по боротьбі з хронічними хворобами японської економіки останніх двох десятиліть - негативною інфляцією і анемічним зростанням ділової активності.
Зазначимо, що згідно з прогнозами ЦБ, зростання економіки в 2012-2013 фінансових роках сповільниться через ризики, пов'язані з борговою кризою в єврозоні. У поточному фінансовому році ВВП Японії знизиться на 0,3-0,4%, а в наступному - зросте на 1,8-2,1%.