ЦБ Японії залишив ключову облікову ставку на рівні 0-0,1%
Банк Японії залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0-0,1%. Така інформація міститься в матеріалах кредитної організації. Рішення про збереження цільової процентної ставки по позиках overnight на колишньому рівні було одноголосно ухвалене за підсумками сьогоднішнього голосування членів правління банку. Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.
У ЦБ Японії вважають, що розширення національної економіки припинилося головним чином через зміцнення ієни та уповільнення темпів зростання в інших країнах. Регулятор також відзначає зниження рівня ділових настроїв і відсутність динаміки у виробництві та експорті.
У ЦБ прогнозують, що в короткостроковій перспективі динаміка в економіці країни буде відсутня, після чого почнеться помірне відновлення на тлі економічного зростання в інших країнах.
16 листопада Банк Японії повідомляв, що залишив ключову облікову ставку без змін - на рівні 0,0-0,1%.
Тоді в ЦБ попереджали про ризики негативного впливу боргових проблем Європи на економіку країни.
У жовтні Банк Японії повідомив про те, що відновлення економіки країни триває, вказавши на тенденцію зростання експорту і промвиробництва. На цьому тлі японський Центробанк вкрай стурбований впливом боргової кризи в Європі.
У тому ж місяці банк збільшив обсяг програми скупки активів на 5 трлн ієн (66 млрд дол) - до 20 трлн ієн, вказавши, що додаткові кошти будуть спрямовані на придбання японських держоблігацій.
Нагадаємо, японський Центробанк знизив облікову ставку до рівня 0-0,1% 5 жовтня. Тоді в ЦБ Японії повідомили, що відновлення економіки йде помірними темпами, проте країна все ще потребує стимулюючих заходів з боку влади. Цільова ставка японського ЦБ по кредитах overnight для комерційних банків знаходилася на рівні 0,1% з 19 грудня 2008р. В кінці 2008 р. Банк Японії двічі змінював облікову ставку: 31 жовтня - з 0,5% до 0,3% річних, а через півтора місяці - до 0,1%.
У 2001-2006 рр.. японський Центробанк проводив політику нульової облікової ставки в рамках зусиль держави по боротьбі з хронічними хворобами японської економіки останніх двох десятиліть - негативною інфляцією і анемічним зростанням ділової активності.
Варто зазначити, що 15 вересня ц.р. уряд Японії і ЦБ Японії приступили до валютної інтервенції, спрямованої на стабілізацію курсу ієни. Міністр фінансів країни, а нині прем'єр-міністр Йошихіко Нода в зв'язку з цим зазначив, що розпорядження про закупівлю великої суми в доларах надійшло 15 вересня.
Зазначимо, 13 грудня Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних.
8 грудня Європейський центральний банк (ЄЦБ) понизив облікову ставку до 1,0%.