ЦБ КНР знову збільшив норми депозитного резерву в юанях

П'ятниця 18 лютого 2011 14:58
Автор: RBC.UA
Народний банк Китаю (Центробанк) оголосив сьогодні, 18 лютого, що починаючи з 24 лютого, буде на 0,5 процентних пункту збільшена норма юаневих депозитного резерву, яким повинні володіти банківсько-фінансові установи.

Народний банк Китаю (Центробанк) оголосив сьогодні, 18 лютого, що починаючи з 24 лютого, буде на 0,5 процентних пункту збільшена норма юаневих депозитного резерву, яким повинні володіти банківсько-фінансові установи, передає "Сіньхуа".

Таким чином Центробанк Китаю вже вдруге в цьому році і восьмий раз за період з початку минулого року збільшує цю норму. Тепер нова норма для великих банківсько-фінансових установ досягне історичного рекорду - 19,5 відсотка.

Нагадаємо, 14 січня ц.р. Центральний банк Китаю ухвалив рішення підвищити з 20 січня резервні вимоги за депозитами місцевих банків на 50 базисних пунктів у рамках боротьби з інфляцією, яка досягла за підсумками листопада позначки 5,1%.

На думку економістів, жорсткість монетарної політики КНР, що є негативним фактором для світового фондового ринку, все-таки дозволить утримати темпи зростання китайської економіки на рівні 9% в 2011 р.

На початку грудня Політбюро ЦК Компартії Китаю офіційно оголосило про те, що влада країни з 2011 р. переходить до "стриманої" грошово-кредитної політики. Китайський уряд має намір енергійно вилучати надлишки ліквідності з економіки, щоб утримати під контролем споживчі ціни.

Нагадаємо, попереднє підвищення резервних вимог китайським ЦБ було зафіксовано в грудні минулого року. Тоді норма резервування була підвищена на 0,5 процентного пункту - до 19%.

Раніше, в листопаді 2010 р. китайський Центробанк двічі підвищував резервні вимоги по депозитах банківських установ.

Відзначимо, резервні вимоги визначаються Центробанком як відсоткова частка від загальної суми вкладів, яку банки повинні зберігати в резерві. Зміна резервних вимог служить інструментом монетарної політики в ряді країн, при цьому підвищення вимог обмежує можливості зростання грошової маси і кредитування.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся