ЦБ Іспанії: Країна занурилася в повторну рецесію

В Іспанії - повторна рецесія. Такий діагноз економіці країни поставив місцевий Центробанк. У IV кварталі минулого року іспанська економіка скоротилася на 0,3%. В I кварталі цього року ситуація повторюється, заявив без уточнення підсумків I кварталу 2012 р. президент ЦБ Іспанії Мігель Фернандес Ордоньєс. А падіння ВВП протягом мінімум двох кварталів і вважається технічної рецесією.

В Іспанії - повторна рецесія. Такий діагноз економіці країни поставив місцевий Центробанк. У IV кварталі минулого року іспанська економіка скоротилася на 0,3%. В I кварталі цього року ситуація повторюється, заявив без уточнення підсумків I кварталу 2012 р. президент ЦБ Іспанії Мігель Фернандес Ордоньєс. А падіння ВВП протягом мінімум двох кварталів і вважається технічної рецесією, повідомляє телеканал "Росія 24".

Міністр економіки Іспанії Луїс де Гіндос теж визнав повернення економіки країни в рецесію, пише The Daily Telegraph. Напередодні він заявив, що скорочення ВВП в I кварталі може стати таким же, як в останньому кварталі минулого року, тобто 0,3%.

А ось офіційна статистика вийде лише 30 квітня. Вперше в рецесію іспанська економіка впала в 2009 р. Причиною послужила економічна криза.

Після падіння ВВП країни протягом півтора років, боязке відновлення економіки почалося в 2010 р. У цей момент її і накрина загальноєвропейська боргова криза. Держборг країни до кінця минулого року склав близько 68%. І новий уряд країни під керівництвом Маріано Рахоя, який приступив до роботи в кінці минулого року, поки лише обіцяв скоротити в 2012 р. витрати бюджету на 16,5 млрд євро.

Причому подолати боргову кризу Іспанія має намір власними силами. У квітні міністр економіки Луїс де Гіндос заявив, що країна може обійтися без антикризової допомоги ЄС і МВФ. Тим часом вартість запозичень для Іспанії продовжує рости.

Сьогодні країна провела аукціон з розміщення боргових паперів. Уряду вдалося залучити 3,2 млрд євро. Інвесторам були запропоновані 12 і 18-місячні папери. Для облігацій з терміном погашення 1 рік прибутковість склала 2,62% проти 1,42% 20 березня. Дохідність боргових паперів Іспанії на вторинному ринку в останні кілька тижнів потрапили під тиск, після того, як з'явилися побоювання з приводу фінансових перспектив країни. Але основне випробування країну чекає в четвер, коли будуть розміщуватися довгострокові папери.

Іспанські банки в березні зайняли в ЄЦБ 316,3 млрд євро, збільшивши обсяг кредитування майже вдвічі порівняно з попереднім місяцем. З урахуванням погашених заборгованостей кредит банків за березень склав 227,6 млрд євро. Кредити іспанських банків становлять левову частку всіх кредитів ЄЦБ для банків єврозони, чистий обсяг яких становив 361,7 млрд євро в березні. Інвесторів насторожує те, що попит іспанських банків на кредити зростає, незважаючи на те, що багато з них брали участь в програмі довгострокового кредитування банків. Зокрема, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria залучив 3-літні кредити на 22 млрд євро в рамках другого раунду LTRO, Bankinter - на 9,5 млрд євро, Banca Civica - на 6,1 млрд євро.

Ще один жахливий фактор - загрозливий рівень безробіття в країні. У I кварталі 2012 р. - знову антирекорд, показник досяг позначки в 24,6%. Кількість безробітних склала 5,6 млн людей, причому з початку року в Іспанії втратили роботу більш 394 тис. осіб. За даними Міністерства праці і соціального захисту, в лютому в Іспанії рівень безробіття досяг 23,6%. Враховуючи, що країна перебуває в процесі реформування ринку праці, в майбутньому число безробітних може вирости ще більше.

Варто враховувати і той факт, що Іспанія прийняла бюджет на 2012 р., який виявився дуже жорстким. Скорочення торкнуться майже всіх можливих секторів.

Іспанія, разом з Грецією, Італією, Ірландією і Португалією, входить у групу проблемних країн зони євро, відому під англійською абревіатурою PIIGS.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся