ua en ru

ЦБ Індії вперше за 3 роки знизив облікову ставку

Автор: RBC.UA
Ослаблення економіки країни змусило регулятора піти на рішучі заходи, незважаючи на все ще високий рівень інфляції.

Ослаблення економіки країни змусило регулятора піти на рішучі заходи, незважаючи на все ще високий рівень інфляції.

Втім, Центральний банк попередив, що можливості для подальшого пом'якшення монетарної політики обмежені, повідомляє "Росія 24". Настільки різке зниження більшість аналітиків не очікували, прогнозуючи зменшення на 0,25 п.п.

Економіка Індії зросла в IV кварталі минулого року на 6.1%, що є найслабкішим показником майже за 3 роки. У заяві регулятора також наголошується, що ризики зростання інфляції також залишаються досить високими. Згідно з прогнозом індійського ЦБ, ВВП країни в поточному фінансовому році, що завершується в березні 2013 р. збільшиться на 7,3%, інфляція до кінця року сповільниться до 6,5%.

Нагадаємо, що в період з березня 2010 р. по жовтень 2011 р. ЦБ Індії підвищував облікову ставку 13 разів.

В понеділок була опублікована статистика за оптовими цінами, що є основним показником інфляції в країні. Показник трохи знизився в березні, щоправда, виявився вищим за прогнози експертів. Рівень резервних вимог для банків залишили без змін на рівні 4,75%. За заявою влади, зараз ситуація з ліквідністю трохи поліпшилася, після того як в останні місяці спостерігався її дефіцит.

Зазначимо, що згідно з прогнозами Азіатського банку розвитку, зростання економіки азіатського регіону в 2012 р. сповільниться на тлі кризи в зоні євро. Проте вже в 2013 р. темпи економічного зростання будуть відновлені за рахунок посилення внутрішнього попиту. Грошово-кредитна політика країн регіону, прогнозують експерти, буде швидше послідовною і обережною: різкі заходи можуть посилити інфляцію, загроза якої з ростом цін на нафту стає все більш актуальною.

На думку аналітиків банку, тиснути на темпи інфляції иа обмінні курси в найближчому майбутньому можуть спекулятивні інвестиції. Для боротьби з цією загрозою банк закликає ввести жорсткі обмеження для спекулятивних інвестицій (у багатьох країнах Південно-Східної Азії вони були введені після кризи кінця 90-х років), своєрідною "подушкою безпеки" служать і суттєві валютні резерви, що дозволяють виконувати інтервенції з метою регулювання обмінних курсів. Експерти АБР зазначають також, що заділ використання заходів грошово-кредитної політики вужчий, ніж у фіскального регулювання, так як загроза відновлення зростання інфляції не дозволяє знижувати ставки відсотка. У той же час суттєве збільшення видатків держбюджету є небажаним для Індії, Малайзії і Пакистану, що вже мають високий рівень держборгу.

Як очікують експерти АБР зростання економіки Індії в 2013 р. після уповільнення в поточному, буде в межах 7,5%.