ua en ru

МС буде радий бачити у своєму складі Україну в якості спостерігача, - Медведєв

Автор: RBC.UA
Митний союз буде радий бачити у своєму складі Україну в якості спостерігача з правом дорадчого голосу, повідомив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв в інтерв'ю європейським ЗМІ.

Митний союз буде радий бачити у своєму складі Україну в якості спостерігача з правом дорадчого голосу, повідомив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв в інтерв'ю європейським ЗМІ. Про це інформує прес-служба російського кабінету міністрів.

"Зараз ми формуємо підходи до членства в Митному союзі і в Євразійському економічному союзі. Там буде повноцінне членство і статус спостерігача, швидше за все, і в інших міжнародних інтеграційних об'єднаннях", - сказав Медведєв.

На запитання, чи зможе Україна в статусі спостерігача впливати на рішення всередині Митного союзу, Медведєв відповів негативно. За його словами, Митний союз буде шанобливо ставитися до позиції спостерігача і аналізувати її, але спостерігач не братиме участі в голосуванні або мати специфічні права, які є в учасників Євразійського економічного союзу.

Читайте також: Україна веде переговори про отримання статусу спостерігача при МС, - Азаров

"Кожна країна для себе повинна зрозуміти, що їй важливо, тому що зазвичай статус спостерігача виникає з двох міркувань: або просто, що називається, нюхати повітря і розуміти, що відбувається. У цьому немає нічого образливого, але тоді і ніяких переваг не буде. А друге - це, звичайно, просто перша стадія приєднання до якогось інтеграційного об'єднання ", - сказав прем'єр РФ.

Дмитро Медведєв підкреслив, що поки Україна не приєднається цілком, а не за формулою "3 +1", на неї не будуть поширюватися всі можливості та привілеї Митного союзу. Раніше глава російського уряду заявляв про те, що участь України в угоді за принципом "3 +1" неможливо. "Так не буває. Або все, або нічого", - заявив Медведєв кілька днів тому.

Про готовність України приєднатися до Митного союзу в якості спостерігача 19 березня заявив прем'єр-міністр цієї країни Микола Азаров. За його словами, Україна не поступиться своїм суверенітетом, однак доб'ється скасування дискримінаційних заходів на свою адресу. "Для нашої економіки нормальні торгово-економічні відносини з країнами Митного союзу - це, якщо хочете, умови виживання", - впевнений Азаров.

Зазначимо також, що згідно із заявою МЗС України, переговори про формат співпраці України з МС ще не завершені. "Переговори про можливий формат співпраці України з Митним союзом тривають. Обговорюються різні формати такої співпраці: це і запропонований Україною варіант "3 +1", а також інші, в тому числі той, про який раніше сказав прем'єр-міністр України (статус спостерігача)", - зазначив дипломат.

Читайте також: Приєднання України до Митного союзу за системою "3 +1" неможливе, - Медведєв

Раніше повідомлялося, що після зустрічі Президентів України і Росії Віктора Януковича та Володимира Путіна 4 березня уряди обох країн отримали завдання знайти формулу співпраці України з Митним союзом (МС), прийнятну для обох сторін. Як повідомляли джерела "Дзеркала тижня. Україна", запропонована українською стороною формула "3 +1" не розглядалася як раніше відкинута російською стороною.

За інформацією видання, в результаті консультацій на рівні робочих груп була досягнута домовленість про "асоційоване членство" України в МС. Передбачалося, що цей формат надасть Україні доступ до всіх документів Митного союзу, а також можливість для її представників вивчати практику прийняття рішень в МС, присутнім на всіх засіданнях органів МС в якості спостерігачів - без права голосу.

За словами джерела в Кабміні, створення нового формату співпраці дасть Росії можливість не тільки наблизити до МС Україну, але й вирішити проблему Киргизії, яка бажає вступити до МС, але мало цікава для Москви, і Таджикистану, який Москва хотіла б бачити в МС, але згода Душанбе поки не отримала.

Що ж стосується України, то, за словами джерела, "її асоційоване членство буде розраховане мінімум на два роки, по закінченні яких Київ повинен буде ухвалити остаточне рішення щодо можливості повноцінного членства в Митному союзі".

Читайте також: Штефан Фюле в Києві - одночасна інтеграція України з ЄС і іншими об'єднаннями неможлива (фото)

Як відомо, раніше Президент Віктор Янукович заявив, що коли будуть досягнуті домовленості в газових питаннях з Росією і щодо формату співпраці в Митному союзі, вони стануть публічними. Він також заявляв, що формат співробітництва України з країнами Митного союзу повинен визначатися в ході чотиристоронніх переговорів за участю всіх країн-членів об'єднання. Янукович заявляв, що Україна відстала від МС в плані створення нормативно-правової бази.

У Митний союз на сьогодні входять Росія, Казахстан і Білорусь. Відзначимо, головною противагою інтеграції в ТС для України є євроінтеграція і зона вільної торгівлі з Євросоюзом. У листопаді на саміті у Вільнюсі очікується підписання угоди про асоціацію України з ЄС, що включає створення зони вільної торгівлі. У Європі наполягають, що одночасна інтеграція України в кілька міждержавних об'єднань неможлива.