ua en ru

Азаров: Теракти в Дніпропетровську будуть розкриті найближчим часом (відео)

Автор: RBC.UA
Дніпропетровські теракти будуть розкриті найближчим часом. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

Дніпропетровські теракти будуть розкриті найближчим часом. Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров на своїй сторінці у Facebook.

"Я глибоко переконаний, що найближчим часом цей злочин буде розкритий, а винні понесуть заслужене на покарання. Я дав доручення всім задіяним міністерствам і відомствам надати максимальну допомогу в лікуванні і компенсації збитків, які заподіяні в результаті цього злочину. Ситуація знаходиться під контролем Президента і уряду", - заявив прем'єр.

Азаров також відзначив, що теракт в Дніпропетровську вигідний зацікавленим у дестабілізації ситуації в країні. Вигідно тим силам, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в країні, які діють за принципом "чим гірше, тим краще", ніж гірше простим людям від цієї ситуації, тим більше можна звинувачувати чинну владу і отримувати на це якісь дивіденди...", - сказав він.

В свою чергу, голова фракції " БЮТ-Батьківщина" Андрій Кожем'якін висловив думку, що вибухи в Дніпропетровську можуть бути черговою хвилею переділу власності та сфер бізнесу.

Раніше, Президент України Віктор Янукович доручив вжити вичерпних заходів щодо встановлення в найкоротші терміни осіб, винних у вчиненні терактів в Дніпропетровську, до 4 травня. Відповідне доручення опубліковано на сайті глави держави.

"Пропоную терміново вжити вичерпних заходів щодо встановлення у найкоротші строки осіб, винних у вчиненні злочинів, пов'язаних із вибухами 27 квітня 2012 року у місті Дніпропетровську, притягнення їх до кримінальної відповідальності відповідно до закону, для чого, зокрема, створити на чолі з генеральним прокурором України координаційний штаб для розслідування з виїздом на місце злочинів, пов'язаних із вибухами у місті Дніпропетровську 27 квітня 2012 року", - йдеться у дорученні.

Генпрокурору Віктору Пшонці, голові СБУ Ігорю Калініну та голові МВД Віталію Захарченку доручено доповісти про результати до 4 травня.

Прем'єр-міністру України Миколі Азарову, віце-прем'єр-міністру Раїсі Богатирьовій та губернатору Дніпропетровській ОДА Олександру Вілкулу вжити вичерпних заходів щодо надання необхідної медичної допомоги постраждалим внаслідок вибухів громадянам, подолання наслідків вибухів, стабілізації ситуації, забезпечення громадського порядку в місті Дніпропетровську та особистої безпеки його жителів, а також безперебійної роботи систем життєзабезпечення населення. Про що вони мають доповісти до1 травня 2012 р.
Калініну та Захарченку також доручено вжити невідкладних скоординованих заходів, спрямованих на попередження та запобігання будь-яким проявам злочинних дій, спрямованих на дестабілізацію ситуації в місті Дніпропетровську та доповісти до 1 травня.

Також сьогодні Верховна Рада заслухала інформацію від представників правоохоронних органів про ситуацію в Дніпропетровську. Зазначимо, що за повідомленням від СБУ, надзвичайний стан в місті вводити не планується.

Раніше сьогодні заступник голови Верховної ради Адам Мартинюк відкрив позачергове засідання ВР У залі зареєстровано 301 нардеп. Опозиція продовжує блокувати трибуну. Більшість перейшла до розгляду питань порядку денного.

Раніше заступник голови фракції БЮТБ Андрій Шкіль заявив, що фракція БЮТБ не збирається розблоковувати трибуну під час позачергового засідання. "Підстав розблокування трибуни немає. Наші вимоги не виконані, тому ми не бачимо підстав розблокування роботи. Ми всі розуміємо, якщо трибуна буде розблокована, то депутати більшості окрім питання по Дніпропетровську одразу поставлять і питання щодо приведення до присяги Лутковської та інші", - сказав Шкіль.

Він зазначив, що опозиція висловлює співчуття постраждалим, "але ми не розуміємо, яке рішення може прийняти ВР з цього приводу, тим більше, що всі відповідальні особи перебувають у Дніпропетровську".

Сьогодні в Дніпропетровську сталася серія з чотирьох вибухів. Перший вибух стався близько 11:45 на трамвайній зупинці біля Дніпропетровського академічного театру опери та балету. За попередніми даними, вибухнула урна. Другий вибух прогримів в п'ятистах метрах від оперного театру - в районі кінотеатру "Родіна". Біля фонтана також вибухнула урна. Недалеко від парку Глоби на площі Островського незабаром пролунав ще один вибух. Останній вибух стався недалеко від першого - в районі Оперного театру.
За останніми даними Міністерства надзвичайних ситуацій в результаті трьох вибухів постраждали 27 людей: 13 осіб постраждало від першого вибуху, 11 - від другого. Ще 3 людини були травмовані третій вибух. Даних про потерпілих в четвертому вибуху поки не надходило.

Перший заступник голови Служби безпеки України - начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ Володимир Рокитський заявив, з трибуни Верховної Ради України, що на даний момент введення надзвичайного стану в Дніпропетровську не розглядається.

Крім того, він додав, що в правоохоронні органи вимог або погроз від організаторів теракту в Дніпропетровську не надходило.

Депутати від опозиції четвертий день блокують трибуну. Сьогодні в Раді також з'явився новий плакат з написом "Тимошенко голодує восьмий день". З першого дня блокування над президією висить плакат "Янукович, не вбивай Юлю".

Вчора ввечері біля трибуни було більше 60 депутатів, оскільки опозиція побоювалася можливості силового розблокування роботи Ради. Вночі біля трибуни було близько 40 депутатів.

БЮТБ вчора вранці заявив, що Партія регіонів має намір силовим шляхом розблокувати трибуну ВР. Нардеп від ПР Вадим Колесніченко заявив, що вони не готують силового розблокування трибуни. Він прогнозував, що 14 травня трибуна буде розблокована "Тоді ми почнемо нормально працювати", - заявив Колесніченко.

ЗМІ повідомляли, що приводом для силового розблокування Ради може бути бути намір більшості привести до присяги нового омбудсмена Валерію Лутковську. Про необхідність її якнайшвидшого вступу на посаду також вчора заявляв Олександр Єфремов. Пізніше, джерело в ПР повідомило РБК-Україна, що більшість може провести позачергове засідання парламенту в суботу, коду більшість депутатів від опозиції відправляться до Харкова для зустрічі з Юлією Тимошенко. Джерело відзначило, що на засіданні в суботу повинна принести присягу новообраний омбудсмен Валерія Лутковська.

Сьогодні заступник голови фракції БЮТБ Андрій Шкіль повідомив, що завтра, буде робочий день і опозиція продовжить блокування парламенту.

Депутати вимагають заслухати в першу чергу звіт Генерального прокурора Віктора Пшонки та голови Державної пенітенціарної служби (ГПтС) Україна Віктора Лисицькова щодо інциденту, який стався в Качанівській колонії під час спроби транспортування Юлії Тимошенко до лікарні. Зазначимо, що сьогодні в Інтернеті з’явилися фото Юлії Тимошенко з результатами побоїв на тілі.

Про те, що Тимошенко побили в колонії, з трибуни заявив депутат від БЮТБ Сергій Пашинський. Після цієї заяви депутати заблокували роботу парламенту. Пізніше з'явився лист самої Тимошенко, в якому вона детально описує як це сталося. Також Тимошенко написала, що з 20 квітня, коли стався інцидент, вона перестала їсти, проте вчора в ГПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.

Омбудсмен Ніна Карпачова зажадала порушити кримінальну справу за фактом насильства над Юлією Тимошенко. Вона також підтвердила наявність синців на тілі екс-прем'єра. Уже ввечері Карпачова в ефірі "5 каналу" заявила, що спілкувалася з Тимошенко і ще раз підтвердила висновок свого представника Сергія Кудрука.

Тим часом, за словами урядового уповноваженого у справах Європейського суду Назара Кульчицького, які привело Міністерство юстиції України, на сьогодні немає ніяких підстав говорити про застосування сили до Тимошенко. Для того, щоб підтвердити факт побоїв, за словами уповноваженого, потрібно щоб Тимошенко дозволила судово-медичний огляд.

Є також реакція від Генпрокурора. Віктор Пшонка направив прокурору Харківської області Геннадію Тюріну доручення про проведення дослідчої перевірки за заявою Тимошенко про її побиття конвоїрами Качанівській колонії.

Вчора вже і Президент Україні Віктор Янукович доручив Генпрокуратурі розслідувати інцидент з Тимошенко.

Раніше євросоюз висловив опасання щодо ситуації навколо Тимошенко ситуації. А вчора голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок заявив, що ЄС не виключає запровадження санкцій проти "людей з уряду і зі сфери юстиції" Україна в разі погіршення ситуації з укладеним екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.