ua en ru

Transparency International припиняє співпрацю з ФІФА

Автор: RBC.UA
Організація Transparency International (TI) оголосила, що припиняє співпрацю з Міжнародною федерацією футбольних асоціацій (ФІФА), керівництво якої звернулося до TI за допомогою після низки корупційних скандалів. Про це повідомляє BBC.

Організація Transparency International (TI) оголосила, що припиняє співпрацю з Міжнародною федерацією футбольних асоціацій (ФІФА), керівництво якої звернулося до TI за допомогою після низки корупційних скандалів. Про це повідомляє BBC.

Як повідомляє BBC, Transparency International, яка складає щорічні рейтинги корумпованості країн світу, була запрошена до роботи в незалежній комісії, яка повинна була консультувати ФІФА щодо внутрішніх реформ у керівному органі світового футболу.

Але після низки консультацій TI оголосила, що виходить зі складу комісії, і пояснила це рішення тим, що дві її головні рекомендації не були враховані.

По-перше, ФІФА заплатила гонорар експерту, запрошеному здійснювати реформи в керівництві футбольної федерації, що, на думку антикорупційної організації, викликає сумніви в його незалежності.

По-друге, сам експерт Марк Піт заявив, що не буде розбиратися зі старими скандалами, розслідування яких також було ключовим рекомендації ТI.

Заява Transparency підриває довіру до процесу реформ у ФІФА, які очолив президент федерації Зепп Блаттер, відзначає спортивний оглядач BBC Алекс Кепстік.

ФІФА відмовилася коментувати рішення TI.

У серпні TI відзначала в своїй доповіді, що ФІФА не приймає достатньо заходів у боротьбі з корупцією в своїх рядах. TI закликала розслідувати підозри в корупції щодо тих чиновників, які не належать до керівних органів світового футболу. Зокрема, мова йде про державних діячів і представників неурядових організацій.

Антикорупційний орган пропонував запровадити незалежну групу футбольних експертів, до якої будуть входити вболівальники, спонсори, журналісти і представники клубів, всі вони повинні контролювати будь-які зміни у футбольному світі і подавати приклад "чесної гри".

За кілька днів до публікації, комісія ФІФА з етики почала розслідування щодо 16 футбольних чиновників з країн Карибського басейну. Вони підозрюються в отриманні хабарів в обмін на голоси під час виборів нового голови федерації.

У червні президент Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) Зепп Блаттер був переобраний на свій пост на черговий чотирирічний термін. На виборах голови організації за його кандидатуру було віддано 186 з 203 голосів учасників конгресу ФІФА.

Блаттер знову очолив футбольну федерацію, незважаючи на корупційні скандали, що виникли навколо його персони. За тиждень до переобрання він був повністю виправданий етичним комітетом ФІФА, який провів розслідування у зв'язку із звинуваченнями на адресу президента федерації.

Нагадаємо, 2 грудня 2010 г.Катар отримав право провести Чемпіонат світу-2022 за підсумками голосування, яке пройшло в Цюріху. Тоді ж стало відомо, що Чемпіонат світу-2018 пройде в Росії. Блаттер підтримав ідею проведення чемпіонату світу-2022 в Катарі в січні.

Скандал навколо перемоги Катару в боротьбі за ЧС виник в травні ц.р., після того, як стало відомо зміст електронного листа, який генеральний секретар ФІФА Жером Вальк написав віце-президенту ФІФА Джек Уорнер. У листі сказано, що Катар купив право на проведення ЧС-2022 з футболу. Під підозру в корупції потрапив і сам Йозеф Блаттер, але був виправданий. Блаттер тоді заявив, що не збирається починати розслідування перемоги Катару в боротьбі за ЧС з футболу 2022 року.

75-річний швейцарець Зепп Блаттер очолює ФИФА з 1998 р.