Трамп вступив на посаду, в Україні падають ракети
Газета The Washington Post вийшла з редакційною статтею, в якій висловлюється думка, що події в Авдіївці пов'язані з телефоною розмовою президентів Дональда Трампа та Володимира Путіна.
Видання припускає, що обстріл російської артилерією українського міста та воєнних позицій переслідує, як мінімум, дві цілі: перевірити на міцність нового американського президента і зірвати активними бойовими діями нехай невелике, але розпочавшийся економічний ріст в Україні.
РБК-Україна переклад статті публікує в The Washington Post
Випадковість це, що після телефонної розмови Володимира Путіна з президентом Трампом проросійські сили на Україні почали найбільший за багато місяців наступ? Ми чомусь сумніваємося в цьому. Швидше, падаючі з неділі на позиції української армії ракети «Град» та артилерійські снаряди — це перевірка нового президента з метою прозондувати, чи не піддасться він тиску з боку Москви.
Трамп і Путін під час своєї телефонної розмови приділили мало часу Україні. Офіційні особи розповіли нам, що Трамп назвав це «важким питанням», а потім перейшов до іншої теми. Білий дім також не оприлюднив президентський указ про скасування американських санкцій проти Москви, які були введені з-за російського вторгнення в Крим та на схід України, хоча чутки про нього ходять досить активно. Можливо, це пов'язано з тою відсіччю, який дала в п'ятницю Трампу британський прем'єр-міністр Тереза Мей, а також високопоставлені республіканські конгресмени.
Мабуть, Путін був розчарований і відчув необхідність якось підштовхнути іншу сторону. А може, він хотів зірвати заплановану на понеділок зустріч українського президента Петра Порошенка і канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка підтримує Київ активніше за всіх на Заході. Так чи інакше, бездіяльні протягом декількох тижнів російські гармати в неділю раптово знову загуркотіли у контрольованого урядовими військами міста Авдіївка, який знаходиться на північ від утримуваного сепаратистами Донецька. Незабаром почався обстріл міста Маріуполя на півдні. Це важливе портове місто на березі Азовського моря, який утримують урядові війська. Ось одна з ознак того, що наступ проводиться всерйоз і направляється з Кремля: українські солдати і цивільне населення в масовому порядку отримують СМС-повідомлення із загрозами, що типово для тактики російських підрозділів з радіоелектронної боротьби.
Росія передбачувано звинуватила у відновленні бойових дій Україну, а українське командування визнає, що в останні тижні урядові війська просунулися вперед на "сіру" територію, що знаходиться на лінії зіткнення сторін. Однак у Порошенка, який був змушений перервати свій візит до Німеччини, навряд чи є причини починати чергову серію військових дій на сході, де два останніх українських наступа закінчилися нищівними поразками. Українська економіка демонструє ознаки підйому; в 2016 році там було зафіксовано позитивне зростання, в той час як в Росії зберігається рецесія. Україна повільно домагається успіхів у справі економічних та управлінських реформ. А відновлення бойових дій створює загрозу цим успіхам.
Мабуть, у цьому полягає одна з цілей Путіна. Друга його мета — примусити Трампа до поступок, яких домагається Москва. Це не тільки зняття санкцій, але і визнання російської сфери впливу, яка розповсюджується на Україну. І що натомість? Путін пропонує «співпрацю» в боротьбі з ІДІЛ на Близькому Сході, яку Трамп неодноразово розхвалював. Але таке російсько-американське військове співробітництво є однією з основних цілей Путіна. Іншими словами, в рамках пропонованої ним угоди Путін отримає і те, і інше.
Якщо Трамп погодиться на це, Путін досягне своєї третьої цілі, послабивши глобальний вплив Америки на користь Росії. На це лідери Конгресу, такі як сенатор Джон Маккейн, намагаються вказати Трампу. На це також наочно вказує історія відносин Путіна з двома останніми американськими президентами. Якщо Білий дім це проігнорує, серед переможених буде не тільки Україна.
При перекладі використовувалися матеріали inosmi.ru