Toyota має намір повернути світове лідерство з продажів вже в цьому році

Японський виробник автомобілів Toyota планує повернути собі статус найбільшого в світі виробника автомобілів вже в цьому році, передає Associated Press. Згідно з опублікованим прогнозом компанії, обсяг продажів автомобілів японської компанії в 2009 році складе 9,7 млн машин, що на 22% перевищує показник 2011 р.

Японський виробник автомобілів Toyota планує повернути собі статус найбільшого в світі виробника автомобілів вже в цьому році, передає Associated Press. Згідно з опублікованим прогнозом компанії, обсяг продажів автомобілів японської компанії в 2009 році складе 9,7 млн машин, що на 22% перевищує показник 2011 р.

Toyota може зайняти перше місце, незважаючи на низку труднощів, з якими компанія зіткнулася в 2012 р. Серед них відкликання ряду моделей з використання в США, виплата штрафу в розмірі 17 млн дол. американським властям і бойкот з боку ряду споживачів в Китаї. Зростання продажів компанії забезпечила популярність седана моделі Camry та автомобілів люксової марки Lexus.

Найближчі конкуренти Toyota - американська General Motors і німецька Volkswagen - в 2012 р. продали 9,3 млн і 9 млн автомобілів відповідно.

Читайте також: Toyota відкликає по всьому світу 2,77 млн автомобілів для усунення дефектів рульового управління

Останній раз Toytota очолювала рейтинг виробників автомобілів в 2010 р. У 2013 р. компанія планує збільшити обсяги продажів до 9,9 млн машин.

Разом з тим, Toyota погодилася виплатити рекордний в історії США штраф - 1,1 млрд дол. Погодившись сплатити штраф, Toyota відмовляється від суперечки з ініціативними групами і представниками влади, які звинувачують японців у продажу мільйонів бракованих автомобілів. Мова йде про неконтрольовану акселерацію, коли машина раптово починає розганятися, а водій втрачає контроль.

Toyota більше не буде сперечатися, але це не означає, що компанія визнала свою провину. Офіційна заява представництва Toyota в США звучить так: "Це було непросте рішення, особливо якщо враховувати, що достовірна наукова інформація і ряд незалежних досліджень показали, що електронні педалі газу і супутні їм системи надійні".

Читайте також: Японський автопром в IV кварталі зіткнеться з падінням продажів на 20% - експерти

Штраф дійсно допоможе компанії позбутися нескінченних судових розглядів і широкого резонансу в ЗМІ. Однак є й інша проблема: Toyota в період з 2009 по 2011 рр. відкликала з ринку 10 млн автомобілів, і навіть це не врятувало компанію від величезної кількості індивідуальних позовів, у яких їй доводиться відповідати на звинувачення в порушенні прав споживачів, спричиненні шкоди здоров'ю і навіть доводити, що аварії, що закінчуються смертю, не викликані фабричними дефектами. Загальний обсяг потенційних штрафів по таких справах може досягти 10 млрд дол.

Незважаючи на всі проблеми, японський автомобілебудівний концерн підвищив свій прогноз на поточний рік на тлі позитивних результатів за II квартал 2012-2013 фінансового року. Так, компанія очікує чистого прибутку за підсумками фінансового року на рівні 780 млрд ієн (9,7 млрд дол.), що на 2,6% перевищує попередній власний прогноз компанії за показником.

Читайте також: Чистий прибуток Toyota в I півріччі 2012-2013 фінансового року виріс майже в 7 разів - до 6,81 млрд дол

В рамках реалізації проектів з розвитку група компаній Toyota інвестує 7 млрд дол. в Індонезію протягом наступних п'яти років у додаток до вже заявлених раніше 6 млрд інвестицій. Щоб задовольнити зростаючий попит, Toyota на 20% збільшить виробничі потужності на своєму заводі в м.Караванг, де у вересні ц.р. було випущено 130 тис. автомобілів. Крім того, тут планується придбати землю і побудувати завод з виробництва двигунів.

Toyota Motor є одним з найбільших у світі автовиробником. За підсумками 2011 р. компанія поступилася лідерством американській General Motors (GM) і німецькому Volkswagen. У минулому році виробництво Toyota сильно постраждало внаслідок стихійних лих: руйнівного землетрусу в Японії і повені в Таїланді, які порушили ланцюжок постачань автогіганта.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top