Товарообіг України і Китаю у 2013 р. перевищить 20 млрд дол., - МЗС
Товарообіг між Україною та Китаєм у 2013 році перевищить 20 млрд доларів. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ України Леонід Кожара (на фото) в рамках засідання Європейської бізнес асоціації (ЄБА), передає кореспондент РБК-Україна.
Читайте також: Україна і Китай підписали угоду про співпрацю у видавничій сфері
"На цей рік у нас буде широкий порядок денний України з Китайською Народною Республікою. Ми сподіваємося, що після того як у Китаї будуть визначені всі органи влади, ми будемо говорити про друге засідання міжурядової комісії, а також у цьому році ми будемо готувати візит Президента України до Китаю", - заявив Кожара.
Глава МЗС нагадав, що товарообіг України і Китаю росте з кожним роком: "На сьогодні відносини України і Китаю розвиваються дуже динамічно. Те, що ми перейшли обсяги торгівлі більше 10 млрд дол., - це позитивно. Я впевнений, що перехід ще 10 млрд дол. буде дуже скоро, і наш товарообіг буде більше 20 млрд дол. уже за підсумками року".
Читайте також: Японія звинувачує Китай у вторгненні до своїх територіальних вод (відео)
Нагадаємо, 15 січня повідомлялося, що товарообіг між Україною і Китаєм у 2013 р. досягне 10 млрд дол. Таку думку висловив прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі із членом Державної Ради КНР, міністром оборони Китаю генерал-полковником Ляном Гуанлі.
"Наші торгово-економічні відносини розвиваються досить добре. Думаю, що в цьому році наш товарообіг досягне майже 10 млрд дол. Велику роль у цьому відіграє наша міжурядова комісія, яку ми створили у 2011 році", - зазначив глава уряду.
Читайте також: Китай вкладе в залізницю 104 млрд дол
Також Азаров додав, що Україна готова активізувати військову співпрацю з Китаєм і висловив сподівання, що візит міністра оборони КНР до України сприятиме цьому. За словами прем'єра, "гарним прикладом" двосторонньої взаємодії у військовій сфері є побудова Україною кораблів на повітряній подушці для китайської армії. Крім того, перспективним, на думку глави Кабміну, є співпраця в аерокосмічній галузі.
Китай налаштований на активізацію стратегічного співробітництва з Україною, зокрема, і у військовій сфері, наголосив Лян Гуанлі. "Китай готовий і надалі зміцнювати ділове співробітництво з Україною в усіх сферах для того, щоб вивести на якісно новий рівень відносини стратегічного партнерства між нашими країнами", - сказав міністр оборони КНР, додавши, що Україна і Китай мають великі можливості для розвитку двосторонніх відносин.
Читайте також: Обсяг реалізації німецьких автомобілів преміального сегмента в Китаї у 2012 р. склав 959 тис. машин
Нагадаємо, що Президент Віктор Янукович у 2013 р. може знову здійснити візит до Китаю. Про це йшлося під час зустрічі Леоніда Кожари з надзвичайним і повноважним послом КНР в Україні Чжан Сіюнь.
"Сторони дійшли єдиної думки про важливість проведення у 2013 р. візиту Президента України Віктора Януковича до Китайської Народної Республіки, а також обговорили шляхи практичної реалізації досягнутих домовленостей у торговельно-економічній, аграрній, енергетичній та інвестиційній сферах", - йшлося в повідомленні. Нагадаємо, останній державний візит українського лідера до Піднебесної відбувся у вересні 2010 р.
Україна і Китай суттєво активізували відносини, особливо в останні два роки, заявив напередодні під час зустрічі з Гуанлі глава держави. "Завдяки зусиллям закладено міцний фундамент і створено необхідні передумови для подальшого розвитку та наповнення практичним змістом перспективних напрямків українсько-китайського стратегічного партнерства", - сказав Янукович.
Додамо, що у вересні минулого року Янукович закликав наповнити українсько-китайське співробітництво конкретними проектами "в усіх сферах, що становлять взаємний інтерес", подякувавши китайській стороні за допомогу в оздоровленні 200 українських дітей-чорнобильців.
Читайте також: Світовий попит на сталь у 2013 р. виросте на 2-3%, Китай збереже темпи зростання, - учасник ринку
Нагадаємо, що у 2012 р. виповнилося 20 років з моменту встановлення дипломатичних відносин між Україною і КНР.
Раніше, 23 січня Кабмін на своєму засіданні планував розглянути проект розпорядження про підписання угоди між урядами України і Китаю про техніко-економічне співробітництво. Подробиці розгляду даного питання поки не повідомлялися.
Нагадаємо, в липні минулого року Верховна Рада дозволила залучити китайський кредит на 24,3 млрд грн для аграрного сектора. Закон був розроблений для реалізації проектів у сфері сільського господарства, а саме закупівлі китайських засобів захисту рослин, насіння для сільськогосподарських культур, с/г знарядь та іншої продукції в Україні або продажу українських злакових культур до Китаю, будівництва заводу засобів захисту рослин, переробки органіки- мінеральних добрив та інших будівельних проектів в Україні, культивації землі, висадки та ін.
Читайте також: Китай у 2012 р. збільшив імпорт зрідженого природного газу на 20,3% - до 14,68 млн т
У 2011 р. Президент Янукович і тодішній голова КНР Ху Цзіньтао підписали спільну декларацію про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між країнами. У документі фіксувався початок відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР, а також визначалися основні принципи, на яких ці відносини базуються.
Як повідомлялося, зростання економіки Китаю за підсумками 2013 р. перевищить 8%. Про це заявив глава державного інвестиційного фонду Китаю China Investment Corp. (CIC) Лу Цзіей. Він додав, що економіка Китаю підтримує дуже велику частину світового попиту. Додамо, що ВВП Китаю за підсумками 2012 р. виріс на 7,8%, порівняно з попереднім роком, і склав 51,93 трлн юанів (8,28 трлн дол.).