Торги в США відкрилися підвищенням провідних індексів

Фондові торги в США 23 серпня 2011 р. відкрилися підвищенням провідних індексів услід за скороченням списку "проблемних банків" Федеральною корпорацією страхування вкладів. Крім того, оптимізму інвесторам додали очікування заходів щодо стимулювання провідної світової економіки від ФРС США.

Фондові торги в США 23 серпня 2011 р. відкрилися підвищенням провідних індексів услід за скороченням списку "проблемних банків" Федеральною корпорацією страхування вкладів. Крім того, оптимізму інвесторам додали очікування заходів щодо стимулювання провідної світової економіки від ФРС США.

Акції Bank of America Corp. подешевшали на 1,9% на чутках про те, що найбільшій кредитній організації США необхідно залучити додатковий капітал для компенсації збитків від проблемних іпотечних кредитів. Папери Goldman Sachs Group Inc. (GS) подорожчали на 0,8%.

Microsoft Corp. і Cisco Systems Inc. додали до свого активу щонайменше 2%; найбільший в світі розробник програмного забезпечення (ПО) повідомив про плани співпраці з китайською компанією, що передбачає спільну розробку й просування "хмарних" сервісів в Піднебесній. Котирування виробника графічних процесорів Nvidia Corp. піднялися на 9,4%; оцінка акції компанії була збільшена аналітиками Wells Fargo & Cо.

Станом на 18:10 за київським часом індекс Dow Jones підвищився на 102,82 пункту (+0,95%) - до 10957,47 пункту, індекс S&P - на 11,48 пункту (+1,02%) - до 1135 , 30 пункту, індекс Nasdaq - на 30,84 пункту (+1,31%) - до 2376,22 пункту.

Нагадаємо, фондові торги в США 22 серпня 2011 р. завершилися незначним підвищенням провідних індексів на тлі технічного відскоку після розпродажів на попередньому тижні, викликаних невтішною макроекономічною статисткою, яка не змогла розвіяти побоювання інвесторів відносно перспектив зростання американської економіки.

За підсумками торгів 22 серпня індекс Dow Jones підвищився на 37,00 пункту (+0,34%) - до 10854,65 пункту, індекс S&P - на 0,29 пункту (+0,03%) - до 1123,82 пункту, індекс Nasdaq - на 3,54 пункту (+0,15%) - до 2345,38 пункту.

В ході сесії спостерігалася сильна волатильність, хоча торги проходили на досить сприятливому зовнішньому фоні. В результаті, за підсумками сесії котирування американських банків, що демонстрували значне зростання на відкритті торгів (на рівні 2-3%), перемістилися в "мінус". Папери Bank of America, Citigroup, Morgan Stanley і Wells Fargo подешевшали на 7,9%, 2,65%, 2,06% і 2,01% відповідно. Обвал котирувань американських кредитних організацій може бути пов'язаний з очікуваннями повторної рецесії в економіці США. Крім того напередодні аналітики повідомили, що керівництву Bank of America, ймовірно, доведеться задуматися про підвищення капіталу, аби відповідати новим, жорсткішим вимогам по банківському регулюванню.

Спекуляції про вірогідне в найближчому майбутньому завершення громадянської війни в Лівії вселяють деякий оптимізм інвесторам і можуть привести до зниження цін на нафту на тлі можливого відновлення постачань з цієї країни. Тим часом, поки обстановка в Тріполі залишається напруженою, при цьому з Лівії поступають украй суперечливі відомості. На цьому фоні ціни на нафту напередодні демонстрували змішану динаміку. Котирування американських нафтогазових компаній ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips на закритті торгів також продемонстрували змішану динаміку (+0,54%, +0,01% і -0,41%).

Відзначимо, що через відсутність важливих макроекономічних і корпоративних новин вся увага інвесторів спрямована в майбутнє і зосереджена на виступі глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке, який відбудеться 26 серпня 2011 р.

Ринок чекає від ФРС конкретних кроків і подальших заходів по стимулюванню економіки, не дивлячись на те, що американський Центробанк на початку місяця пообіцяв утримувати мінімальну облікову ставку протягом як мінімум двох років.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top