ua en ru

Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням

Автор: RBC.UA
Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням основних фондових індексів.

Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням основних фондових індексів.

За підсумками сьогоднішньої торгової сесії індекс ММВБ виріс на 0,5% - до 1493,7 пункту, індекс РТС - на 0,82% - до 1488,37 пункту. Значення індексу RTS Standard збільшилося на 0,52% і склало 10232,33 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному майданчику ММВБ-РТС склав більше 355 млрд руб.

Лідерами зростання на завершення дня стали "префи" "Сургутнафтогазу" (+3,46%) і звичайні акції "Мосенерго" (+2,48%). Лідерами зниження стали папери МТС (-1,66%) і МРСК ЦП (-1,6%).

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні зниженням провідних фондових індексів. Станом на 8:10 за київським часом індекс ММВБ просів на 0,38% - до 1480,70 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1474,88 пункту, що на 0,10% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard втратив на відкритті 0,39%, почавши день на позначці 10139,44 пункту.

Як відзначає аналітик ГК "Алор" Наталя Лесіна, поки пройти важливі опори не вдається ні світовим індикаторами, ні російським індексам. Зростання індексу ММВБ призупинився у психологічну позначку 1500 пунктів, оскільки ф'ючерс на S&P500 не зміг подолати позначку 1300 пунктів. Драйверів зростання для пробиття таких важливих рівнів поки не надходило. Звіт Bank of New York виявився гірше очікувань (прибуток склав 42 центи на акцію, тоді як очікувалося 54 центи) і лише посилив побоювання інвесторів після вчорашнього звіту Citigroup. Звітність Goldman Sachs була більш позитивною: чистий прибуток в IV кварталі 2011 р. скоротився більш ніж в 2 рази - до 1,84 дол. на акцію (очікувалося 1,23 дол.)

Опубліковані статистичні дані по виробничій інфляції здивували інвесторів: ціни виробників у грудні 2011 р. впали на 0,1%, в той час як очікувалося зростання на 0,1%. Настільки слабка статистика також не сприяє підйому котирувань, оскільки зниження цін може свідчити про наявність проблем у виробників, вважає експерт. Також сьогодні були оприлюднені негативні дані з промислового виробництва, що опинилися гірше очікувань. Таким чином, статистика також сприяє корекції. Однак не варто забувати про те, що зниження цін і негативні дані по зростанню економіки підвищують шанси на введення QE3 (третій раунд кількісного пом'якшення), підкреслює Лесіна. У разі появи такого трактування даних у США ситуація може змінитися кардинальним чином.

Цікавий розвиток подій сьогодні отримало рішення боргових проблем, нагадує аналітик. Міжнародний валютний фонд (МВФ) пропонує збільшити свої ресурси на 500 млрд дол., причому кошти повинні будуть внести переважно країни, що розвиваються. За прогнозами, розширення ресурсів фонду може відбутися вже до лютневого саміту G20, але обговорення даного питання заступники міністрів фінансів вже почнуть наприкінці цього тижня.

На думку Лесіної, для світових фондових ринків дана подія є позитивним, оскільки розширення ресурсів МВФ направлено в першу чергу на вирішення боргових проблем, так негативно вплинули на індекси в другій половині минулого року. Для російського ринку дана подія також позитивна, оскільки разом з виділенням ресурсів МВФ, вага Росії в МВФ може бути підвищена.

Напередодні, торги на російському ринку акцій завершилися упевненим зростанням основних фондових індексів. За підсумками торгової сесії індекс ММВБ виріс на 1,5% - до 1486,34 пункту, індекс РТС - на 1,44% - до 1476,31 пункту. Значення індексу RTS Standard збільшилося на 1,32% і склало 10179,43 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному майданчику ММВБ-РТС склав більше 355 млрд руб.

Лідерами зростання до завершення дня стали папери КАМАЗа (+6,9%) і "Мечела" (+4,5%). Акції "Сєвєрсталі" виросли на 3,6%. У лідерах опинилися папери ТГК-13 (-4,96%) і "Поліметалу" (-0,23%).