ua en ru

Торги на російському фондовому ринку закінчилися зростанням індексів

Автор: RBC.UA
Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням основних індексів. Індекс ММВБ за підсумками торгової сесії збільшився на 0,95% - до 1342,82 пункту, індекс РТС - на 2,2% - до 1289,6 пункту. Обсяг торгів на ринку акцій перевищив 340 млрд руб (10,234 млрд дол.).

Торги на російському ринку акцій завершилися зростанням основних індексів. Індекс ММВБ за підсумками торгової сесії збільшився на 0,95% - до 1342,82 пункту, індекс РТС - на 2,2% - до 1289,6 пункту. Обсяг торгів на ринку акцій перевищив 340 млрд руб (10,234 млрд дол.).

Лідерами зростання до завершення торговельної сесії стали звичайні акції РАО ЕС Сходу (+3,38%) і привілейовані акції "Транснафти" (+2,5%). Краще на ринку також почували себе привілейовані акції "Сургутнафтогазу" (+2,09%). У лідерах падіння значилися папери МРСК Північного Кавказу (-2,57%) і ТГК-9 (-1,99%).

Торги на російських біржах сьогодні почалися зростанням провідних фондових індексів. Станом на 9:10 за Києвом індекс ММВБ підріс на 0,58% - до 1337,87 пункту. Індекс РТС піднявся до відмітки 1274,22 пункту, що на 0,98% вище за рівень закриття попереднього торгового дня. Протягом торговельної сесії, по мірі поліпшення зовнішнього фону, російські індекси прискорили темпи висхідного руху. При цьому на європейських біржах, як зазначає аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова, можна було спостерігати змішані настрої протягом дня, тоді як ф'ючерси на американські індекси перебували на позитивній території, а ціни на нафту вийшли з мінуса на плюс.

Сьогодні на світових фондових майданчиках в цілому переважали корекційні настрої, вказує аналітик. Гравці багатьох ринків взялися до невпевнених покупок, що особливо яскраво було видно на російських біржах, у той час як на торгах у Європі переважно можна було спостерігати консолідацію індексів біля значень відкриття. Якихось значущих причин для зростання сьогодні не спостерігалося - підвищення проходило головним чином в рамках технічної корекції, хоча зранку гравців порадувала статистика з Німеччини. Дані показали зростання індексу споживчої довіри GfK у липні цього року щодо попереднього місяця з 5,7 до 5,8 пункту (очікувалося, що значення індексу складе 5,6 пункту).

Аукціони боргових паперів Італії та Іспанії відбулися з досить передбаченими результатами і ростом прибутковості облігацій і векселів, зазначає Кожухова. Іспанії вдалося розмістити векселі на загальну суму 3,08 млрд євро, що перевищило верхню межу запланованого обсягу 3 млрд євро, а попит на папери впав. Італія розмістила облігації в обсязі 3,91 млрд євро що виявилося трохи нижче за план, а попит на папери був стабільним. Так чи інакше, підсумки аукціонів не засмутили інвесторів, однак і не сприяли прискоренню покупок на європейських біржах. Аналітик вважає, що гравці, як і раніше, побоюються за підсумки майбутнього саміту Європейського союзу (ЄС) і нездатність лідерів вирішити наявні розбіжності. При цьому рішення рейтингового агентства Moody's про зниження рейтингів цілого ряду іспанських банків за фактом його офіційного підтвердження не викликало нової хвилі продажів.

Значних приводів для оптимізму з фундаментальної точки зору на ринках сьогодні не спостерігалося, резюмує аналітик. На її думку, гравці радше просто взяли паузу після значних продажів напередодні, що говорить про ризики відновлення падіння при появі нових негативних чинників. Кожухова вважає, що основна увага в найближчі дні як і раніше буде зосереджена на Європі, а надихнути ринки могли б як ніколи необхідні Європі методи подолання боргової кризи, що викликають довіру.

Вчора, 25 червня, торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних індексів.