ru ua

Торги на фондовому ринку РФ закрилися зниженням індексів

Автор: RBC.UA
Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних фондових індексів.

Торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних фондових індексів.

За підсумками сьогоднішньої торгової сесії індекс ММВБ знизився на 0,86% - до 1495,09 пункту, індекс РТС - на 1,25% - до 1546,28 пункту. Значення індексу RTS Standard скоротилося на 0,92% і склало 10237,35 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному майданчику ММВБ-РТС склав більше 277 млрд руб.

Лідерами зростання до завершення дня стали акції "КАМАЗу" (+12,5%) і "АВТОВАЗу" (+6,35%). Лідерами падіння виявилися котирування "Распадської" (-4,5%) і акції ТГК-13 (-4,37%).

Нагадаємо, торги на російському ринку акцій почалися сьогодні різноспрямованим рухом провідних фондових індексів. Станом на 8:10 за київським часом індекс ММВБ виріс на 0,05% - до 1508,83 пункту. Індекс РТС опустився до відмітки 1562,37 пункту, що на 0,22% нижче за рівень закриття попереднього торгового дня. Індекс RTS Standard при цьому знизився на відкритті на 0,07%, почавши день на позначці 10324,44 пункту.

Сьогодні на ринках можна було спостерігати продовження розпочатого в п'ятницю, 27 січня, корекційного зниження індексів з досягнутих величин на тлі невизначеності ситуації щодо Греції і очікувань підсумків саміту лідерів Європейського союзу (ЄС), відзначає аналітик компанії "Атон" Олена Кожухова.

Підписання остаточної угоди приватних кредиторів з урядом Греції, що стосується нових облігацій, має відбутися на цьому тижні, проте до появи його офіційних деталей інвестори з недовірою ставляться до слів про прогрес у переговорах. Від їхніх підсумків безпосередньо залежить доля Греції та її здатність виплатити заборгованість вже в березні цього року.

Опубліковані сьогодні в Європі дані показали зростання індексу ділової довіри в єврозоні в січні ц.р. з мінус 0,32 до мінус 0,21 пункту (очікувалося мінус 0,25 п.).

У той же час індекс споживчих цін Німеччини в січні за попередніми даними, як і очікувалося, знизився на 0,4% в порівнянні з попереднім місяцем і виріс на 2% в річному численні.

Італія розмістила облігації на загальну суму 7,5 млрд євро, що виявилося нижче прогнозів залучення 8 млрд євро, однак прибутковість паперів при цьому знизилася, а попит зріс.

Опубліковані до відкриття торгів у США дані показали підвищення особистих доходів в грудні на 0,5% (очікувалося +0,4%), у той час як особисті витрати не змінилися (очікувалося +0,1%). Статистика зі Сполучених Штатів була негативно сприйнята інвесторами, відзначає експерт.

На думку Кожухової, в короткостроковому періоді зберігається досить висока ймовірність продовження короткострокового корекційного зниження, як світових, так і російських фондових індексів, яке могли б призупинити позитивні новини з Європи. "На даний момент найбільш ймовірно, що яких-небудь кардинально нових рішень на саміті ЄС прийнято не буде, і в цьому випадку "бикам" протягом тижня, крім новин з Греції, залишається чекати макроекономічної статистики з Європи та США, а також новин з боргових ринків, які можуть дати приводи для відновлення покупок", - зазначила експерт.

Нагадаэмо, в пятницю, 27 сычня ц.р., торги на російському ринку акцій завершилися зниженням основних фондових індексів. За підсумками торговельної сесії індекс ММВБ знизився на 0,44% - до 1508,04 пункту, індекс РТС - на 0,46% - до 1565,82 пункту. Значення індексу RTS Standard скоротилося на 0,4% і склало 10331,9 пункту. Обсяг торгів на об'єднаному майданчику ММВБ-РТС склав більше 314 млрд руб. Лідерами падіння до завершення дня стали акції "Мечела" (-5,02%) і ОГК-3 (-4,09%). Краще ринку виглядали папери ТГК-13 (+9,2%) і Sollers (+8,14%).