ua en ru

Торги на азіатських біржах закрилися зниженням

Автор: RBC.UA
Фондові торги в Японії 5 вересня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,86%. Різкий спад в ході сесії був обумовлений несприятливими макроекономічними новинами із США.

Фондові торги в Японії 5 вересня 2011 р. завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,86%. Різкий спад в ході сесії був обумовлений несприятливими макроекономічними новинами із США.

Зокрема, американський фондовий ринок продемонстрував могутній спад за підсумками останньої сесії минулого тижня. Нагадаємо, 2 вересня ц.р. Міністерство праці країни повідомило, що рівень безробіття в США в серпні 2011 р. в порівнянні з показником попереднього місяця не змінився і склав 9,1%. Додатковим негативним чинником стали дані про кількість робочих місць в несільскогосподарських галузях економіки країни. У серпні 2011 р. в порівнянні з попереднім місяцем показник не змінився, що виявилося значно гіршим за прогнози аналітиків, які чекали зростання числа робочих місць на 75 тис. Крім того, Міністерство праці США переглянуло в меншу сторону дані щодо приросту робочих місць за червень і липень поточного року: за ці два місяці в економіці (не рахуючи аграрного сектора) додалися на 58 тис. менше робочих місць, чим повідомлялося раніше. Таким чином, дані по приросту робочих місць за серпень 2011 р. виявилися найневдалішими з вересня 2010 р.

Фінансовий сектор Японії відреагував на новині із США зниженням котирувань. Котирування найбільшого в країні банку Mitsubishi UFJ опустилися на 2,3%. Його ключові конкуренти продемонстрували менш значне пониження цін на акції: папери Sumitomo Mitsui подешевшали на 1,8%, а Mizuho - на 0,9%.

Негативно на ринку акцій Країни висхідного сонця позначилося і чергове зміцнення ієни по відношенню до долара. Це несприятливо вплинуло на котирування провідних японських експортерів. Насамперед постраждав автомобілебудівний сектор. Акції найбільшого в світі автоконцерну Toyota Motor подешевшали на 2,6%, а його конкурентів Nissan Motor і Mitsubishi Motors - на 3,7% і 1% відповідно.

Проте лідером спаду в секторі стала компанія Honda - її котирування впали на 4,7%. Папери третього за величиною в Японії автоконцерну знизилися в ціні на тлі опублікованих незадовго до закриття сесії новин про відкликання майже 1 млн автомобілів по всьому світові.

Також в "мінусі" на тлі зміцнення ієни закрилися провідні виробники електроніки. Найбільш значним спадом наголосилася компанія Hitachi - її котирування впали на 5,4%. У червоній зоні також закрилися і найбільші в країні виробники цифрових камер Nikon і Canon - їх акції за підсумками торгів подешевшали на 2,7% і 2,5% відповідно.

За підсумками торгів 5 вересня 2011 р. індекс Nikkei знизився на 166,28 пункту (1,86%) і склав 8784,46 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,89 ієн по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 75,94 ієни/дол.

Нагадаємо, что основні фондові біржі Азії на торгах 5 вересня відкрилися пониженням провідних індексів на тлі спаду на американських фондових майданчиках в п'ятницю.

Японський біржовий індекс Nikkei 225 відразу після відкриття торгів знизився на 1,37% - до 8828,46 пункту. Південнокорейський індекс KOSPI при відкритті торгів на фондовій біржі в Сеулі впав на 2,43%, склавши 1822,28 пункту. Гонконгський індекс Hang Seng після відкриття опустився на 1,99% - до 19810,37 пункту. Індекс фондової біржі Шанхая SSE Composite знизився на 1,04% і склав 2501,53 пункту. Нагадаємо, що фондові торги в Японії минулого торгової сесії, 2 вересня, завершилися зниженням індексу Nikkei на 1,21% напередодні публікації макроекономічних новин із США.

Обсяг торгів на японських біржах був невеликим, активність інвесторів напередодні публікації американських даних з безробіття - низькою.

За підсумками торгів 2 вересня 2011р. індекс Nikkei знизився на 1,21% і склав 8950,74 пунктів. Курс долара до ієни знизився на 0,01 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,83 ієни/дол.