ТНК-ВР поки не отримувала пропозицій про покупку Лисичанського НПЗ
ТНК-ВР готова розглядати пропозиції від потенційних покупців по купівлі Лисичанського нафтопереробного заводу (НПЗ). Про це в ході прес-конференції заявив виконавчий директор компанії ТНК-ВР Герман Хан, передає кореспондент РБК-Україна.
"Об'єктивно, в тій ситуації, в якій ми знаходимося, буде перебувати будь-який покупець. Ми сьогодні не чекаємо якоїсь реальної пропозиції з точки зору вигідної покупки. Оскільки вона повинна супроводжуватися якимось економічним змістом. Якщо у нас воно (підприємство) генерує збитки, а ми є власниками нафти і можемо, як мінімум, забезпечити завантаження. Ми готові чекати, скільки буде потрібно, і готуємося, все-таки, до консервації. Нафту ми поставляти не будемо", - повідомив Хан.
За його словами, з точки зору подальшої стратегії, на сьогоднішній день немає якоїсь ясності, але, якщо будуть виникати ідеї з приводу партнерства, компанія готова розглядати пропозиції. "Ми відкриті і дивимося на будь-яке партнерство з точки зору економічної обґрунтованості", - уточнив Хан. Він зазначив, що проводити модернізацію заводу наразі недоцільно.
У теж час, за його словами, установка по виробництву поліпропілену, що знаходиться на території НПЗ, швидше за все, залишиться працюючою.
"У нас поки що немає плану демонтувати і вивозити цю установку", - резюмував Хан.
ТНК-ВР також готує до консервації Лисичанський нафтопереробний завод (НПЗ) через його збитковість."Довелося зупинити поставки нафти на нафтопереробне підприємство в Україні "ЛИНИК" (колишній Лисичанський НПЗ) і проводити там заходи щодо можливої консервації заводу. Це міра неприємна, але, на жаль, вимушена. Торік завод приніс нам значні збитки, і за перші два місяці поточного року тенденція тільки погіршилася, тому ми змушені прийняти таке непопулярне рішення", - заявив Хан.
За його словами, в даний час завод вже не займається переробкою нафти, а здійснює останні контрактні відвантаження.
При цьому він зазначив, що для мережі заправок компанії паливо буде поставлятися з Білорусі та інших країн за прямим контактом з розрахунку співвідношення ціни і якості пропонованого продукту.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ТНК-ВР має намір продати Лисичанський НПЗ. За інформацією аналітика консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, покупцем НПЗ може стати азербайджанська Socar. У ТНК-ВР та Socar цю інформацію не коментують. Проте учасники ринку сумніваються в тому, що Лисичанський НПЗ може когось зацікавити. "Переробка кожної тонни нафти приносить нафтопереробним заводам збитки в 150 дол. Тому навряд чи хтось зацікавиться таким активом", - вважають у прес-службі НПК "Галичина".
Приватне акціонерне товариство "ЛІНІК" входить у групу ТНК-ВР і займається переробкою нафтової сировини і виробництвом нафтопродуктів. За підсумками 2011 р. Лисичанський НПЗ збільшив обсяг переробки нафтової сировини на 2% - до 4,92 млн т у порівнянні з 2010 р., поставки сировини на НПЗ за вказаний період збільшилися на 6,5% - до 4,93 млн т. У 2011 р. Лисичанський НПЗ заплатив більше 3,2 млрд грн податків у бюджети всіх рівнів.
В серпні минулого року говорилося про можливість повної зупинки роботи Лисичанського НПЗ.
У минулому році компанія заявляла про намір інвестувати 70 млн дол У Лисичанський завод, а в українські активи в цілому - близько 10 млрд дол. в найближчі 10 років.
До групи компаній ТНК-ВР в Україні входять підприємства ЗАТ "ЛІНІК" (Лисичанський НПЗ, м.Лисичанськ), ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" (Київ), ТОВ "ТНК-Збут" (Київ), ЗАТ "РУР груп С. А. " (Кіровоград), ТОВ "Онікс-нафта" (Кіровоград), ЗАТ "Спецбудмонтаж" (Харків), СП ТОВ "Кершер" (Київ), ВАТ "Лисичанськнафтопродукт" (Лисичанськ), ЗАТ "Інтеком" (Київ), ВАТ "Світловодська нафтобаза "(Світловодськ), ПІІ" ТНК-Україна ", ЗАТ" ТНК-України Інвест ", ВАТ" Лисичанськнафтооргсинтез ".