ua en ru

Тимошенко найближчим часом представить концепцію реформи системи правосуддя

Автор: RBC.UA
Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко розробила концепцію реформи системи правосуддя і незабаром доповість про неї. Про це йдеться в зверненні Юлії Тимошенко до Форуму об'єднаної опозиції, передає кореспондент РБК-Україна.

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко розробила концепцію реформи системи правосуддя і незабаром доповість про неї. Про це йдеться в зверненні Юлії Тимошенко до Форуму об'єднаної опозиції, який відбувся сьогодні в Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

"Треба надати кожному громадянину право звертатися до суду із заявою про порушення кримінальної справи проти будь-якого представника влади, який грубо порушив закон - наприклад, якщо чиновник змушує людину дати хабар. Суд буде зобов'язаний порушити і розслідувати цю справу. Потрібно дозволити громадянам збирати докази порушення посадовими особами закону і надавати їх до суду. Сьогодні кожен непокірний громадянин - на прицілі у влади. треба зробити навпаки. Але для цього треба зробити суди повністю незалежними, інакше в цій пропозиції немає ніякого сенсу. У в'язниці я розробила цілісну концепцію реформи системи правосуддя і в найближчим часом доповім про неї країні", - говориться в зверненні.

У свою чергу, лідер "Народної Самооборони" Юрій Луценко у зверненні до форуму запропонував провести "люстрацію корумпованих суддів". "Ми об'єдналися (об'єднана опозиція), щоб вигнати з судів дух помсти і розправи, провести люстрацію корумпованих суддів і повернути туди закон. Ми об'єдналися, щоб змусити міліцію охороняти людей, а не бандитів", - йдеться у зверненні.

У той же час, Арсеній Яценюк повідомив, що опозиція планує створити Національний антикорупційний комітет, який буде проводити люстрацію всіх вищих посадових осіб.

Відзначимо, справи відомих українських політиків Юлії Тимошенко, Юрія Луценка і багатьох інших, які зараз перебувають за гратами викликають багато негативу, як в Україні, так і за її межами.

Все більше країн заявляють про бойкот Євро-2012 в Україні, з вимогами розібратися з ситуацією в Качанівській колонії і дотримуватися прав людини.

Також Євросоюз призупинив ратифікацію угоди про асоціацію ЄС з Україною. Ініціаторами цього кроку виступили Німеччина, Великобританія і Чехія. Ці країни вимагають звільнення лідерів опозиції.

Крім цього європейські політики вирішили бойкотувати саміт держав Центральної Європи, який повинен був відбутися 11-12 травня 2012 р. в Ялті. Від участі в Ялтинському саміті відмовилися Президенти Болгарії, Естонії, Австрії, Чехії, Німеччини, Італії, Чорногорії та Словенії та інших країн. У зв'язку з цим, Україна перенесла Ялтинський саміт на більш пізній термін.

11 травня Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що Україна загрожує ізоляція через ситуацію з колишнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

9 травня президент Європейської Ради Херман ван Ромпей заявив, що прем'єр-міністру України Миколі Азарову не слід відвідувати Брюссель для участі в засіданні Ради з питань співпраці Україна-ЄС, яке відбудеться 15 травня. За словами ван Ромпея, Європа не бажає бачити Азарова в Брюсселі через Тимошенко.

Раніше, глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що процес ратифікації угоди про асоціацію України і ЄС буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні. Тейшейра зазначив, що Україна поки не виконує вимоги ЄС в частині проведення реформ. Зокрема, Євросоюз не бачить прогресу в судовій реформі України.

Генеральна прокуратура України протягом останніх років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.