Суд продовжив допит Турчинова у справі Тимошенко

Четвер 11 серпня 2011 14:40
Автор: RBC.UA
Печерський райсуд Києва в рамках розгляду справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко продовжив допит як свідка колишнього першого віце-прем'єра Олександра Турчинова, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський райсуд Києва в рамках розгляду справи екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко продовжив допит як свідка колишнього першого віце-прем'єра Олександра Турчинова, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський райсуд Києва відмовився долучити до матеріалів справи копію довіреності Дмитра Фірташа Юрія Бойка. Таким чином, суд не задовольнив клопотання захисту долучити до матеріалів справи документи, які приніс колишній віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов. Зокрема, клопотання стосувалося копії довіреності Фірташа Бойка щодо права розпоряджатися майном і виписку з реєстру, який засвідчує справжність зазначеної довіреності. Суд на місці ухвалив не долучати до справи даний документ як оформлені неналежним чином (не має необхідних реквізитів).

Вчора защхист Тимошенко вже подавала клопотання про долучення цих документів до справи. Олександр Турчинов під час допиту зачитав документ, що, за його словами, є дорученням, яке Фірташ видав Бойку 13 грудня 2005 р. На його думку, це могло б розглядатися як доказ зв'язку Фірташа і Бойка.

Раніше в ході судового засідання Турчинов заявив, що Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров і Президент Віктор Янукович могли підписати газові контракти на 2010 р. не йдучи на поступки щодо Чорноморського флоту. За словами Турчинова, така думка спирається на меморандум, підписаний в 2008 р. керівниками урядів Росії і Україні, і угоди, підписаної керівництвом НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром" про трирічний період поступового переходу до ринкових цін на газ для України і транзитну ставку.

Також Турчинов сказав, що російська сторона висунула базову ціну на газ в 450 дол. за 1 тис. куб. м після того, як українська делегація без пояснень залишила переговори в Москві 31 грудня 2008 р. "Росія поставила у вигляді ультиматуму ціну на газ 450 дол. після того, як українська делегація покинула переговори з Росією. Російська федерація сприйняла це як політичний демарш. Відтак, ціну 450 дол. жорстко назвав прем'єр Путін, президент Медведєв навіть 500 дол. називав", - повідомив Турчинов.  Він також зазначив, що станом на 30 грудня 2008 р. борг RUE перед російською стороною було повністю погашено. Таким чином, за словами Турчинова, все було зроблено для підписання контрактів в Москві 31 грудня 2008 р.

Сьогодні Печерський районний суд м. Києва відновив судове засідання у справі, порушеній проти колишнього прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Зараз суд продовжує допит екс-першого віце-прем'єр-міністра Олександра Турчинова. Вчора у зв'язку із закінченням робочого дня його допит перервали.

Тоді, даючи свідчення, він заявив, що під час засідання Кабміну 19 січня 2009 р. жоден міністр не висловив позицію, що не можна підписувати "газові угоди". За словами Турчинова, міждержавні угоди, безумовно, необхідно було затверджувати Кабміном, але ці директиви по "газових угод" не міжнародні, а між господарськими суб'єктами. Він також свідчив, що Європа в газову кризу в 2009 р. "колосально тисла на Україну і РФ", вимагала підписати угоди на будь-яких умовах і погрожувала Україна штрафними санкціями.

Вчора, 10 серпня, Печерський райсуд відмовився задовольнити клопотання захисту екс-прем'єр-міністра про скасування їй запобіжного заходу, пославшись на відсутність на те причин. Також суд допитав колишнього першого віце-прем'єра в уряді Тимошенко Олександра Турчинова і екс-міністра юстиції Миколи Оніщука.

5 серпня суд постановив заарештувати Тимошенко, що викликало широкий міжнародний резонанс.

Кримінальну справу щодо газових домовленостей проти Тимошенко було передано до Печерського районного суду Києва 17 червня. 24 червня почалися судові слухання.

Слід зазначити, що сьогодні Печерський райсуд розглядає чотири резонансних справи одночасно. А саме, колишнього прем'єра Юлії Тимошенко, екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, екс-глави Держмитслужби Анатолія Макаренка та екс-заступника начальника енергетичної регіональної митниці Тараса Шепітька, екс-генерала МВС України Олексія Пукача.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся