ua en ru

Тимошенко пророкує революцію, до якої громадяни України не готові

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що нова революція в Україні є "лише питанням часу", а режиму Віктора Януковича призначено розвалитися. Про це вона сказала в інтерв'ю для британського видання The Independent. Питання були передані Тимошенко через адвокатів, а відповіді вона відправила по Інтернету.

Екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що нова революція в Україні є "лише питанням часу", а режиму Віктора Януковича призначено розвалитися. Про це вона сказала в інтерв'ю для британського видання The Independent. Питання були передані Тимошенко через адвокатів, а відповіді вона відправила по Інтернету.
"Історія показує нам, що авторитарні режими не витримують довго, і я вважаю, що цінності "Помаранчевої революції" так само актуальні сьогодні, якими вони були в грудні 2004 р. Рано чи пізно пригноблені люди цієї нації повстануть", - вважає Тимошенко.
Вона сказала британському виданню, що найважчим останнім часом був не арешт, а заборона на спілкування зі своїми послідовниками за допомогою Twitter.
Вона акцентувала, що її справа є сфабрикованою. "Це має видатися дивним, якщо я буду засуджена за сфабрикованим звинуваченням, мені можуть заборонити брати участь у виборах, але Віктор Янукович, двічі засуджений злочинець, мав це право, і зараз має можливість балотуватися", - заявила Тимошенко.
"Мій арешт показує, що авторитарний режим Януковича не визнає жодних кордонів, і ... це робиться для знищення будь-якої опозиції. Це байдужість щодо європейських цінностей та стандартів. Такого роду поведінка не повинна бути терпимою", - підсумувала вона.
Нагадаємо, Тимошенко звинувачується у зловживанні повноваженнями під час свого прем'єрства при укладанні угоди за цінами на газ з Росією у січні 2009 р. Їй також інкримінують розтрату державних коштів.
5 серпня Печерський районний суд Києва ухвалив змінити запобіжний захід для Тимошенко з підписки про невиїзд на арешт. Захист Тимошенко подав апеляцію на це рішення 7 серпня. Але Апеляційний суд м.Києва прийняв рішення не змінив постанову Печерського райсуду Києва.
Втім, судячи з кількості мітингувальників біля Печерського суду (максимальна їх кількість не перевищує декількох сотень, тому що більше на п'ятачку біля суду і тротуарах Хрещатика просто не поміститися), то на революцію розраховувати, принаймні, зарано.
Крім того, газета The Wall Street Journal опублікувала рейтинг країн, у яких найбільш імовірні спалахи масової непокори. Індекс протестної активності розраховувався на основі трьох критеріїв: ступеня соціальної несправедливості в державі, схильності населення до громадянського опору і готовності людей до виступів.
Україна зайняла в цьому рейтингу 22-у позицію, лише трохи поступившись Єгипту і Грузії, але обігнавши Росію, яка посіла 40-е місце з 85-ти позицій. Лідерами рейтингу стали Кенія, Камерун і Пакистан. Лівія, Єгипет, Алжир і Туніс (де вже відбулися масові виступи та збройні повстання) йдуть в наступній десятці разом з В'єтнамом, Індією та Узбекистаном. Чим нижче місце у рейтингу, тим вище ймовірність громадянських протестів і виступів.
Навіть 22-а позиція не говорить про те, що українці готові повторити революцію зразка 2004 на тлі падіння рейтингів усіх політичних сил, вкл.опозиційні. Так, згідно червневого соціологічного опитування центру "Соціс" рейтинг Партії регіонів та ВО "Батьківщина" склали 19,1% і 12,9% відповідно. Тоді як особисті рейтинги лідерів цих політичних сил 20,2% і 14,1% відповідно. Такої підтримки лідерки БЮТ замало для проведення революції.