ua en ru

Cвідок у справі Щербаня: Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн дол. (фото)

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд Києва сьогодні, 15 лютого, закінчив допит свідка Сергія Зайцева у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Судове засідання закрив слідчий суддя Віктор Кицюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський районний суд Києва сьогодні, 15 лютого, закінчив допит свідка Сергія Зайцева у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Судове засідання закрив слідчий суддя Віктор Кицюк, передає кореспондент РБК-Україна.

Про наступне судове засідання у справі про вбивство Щербаня не повідомлялося.

Читайте також: У "Батьківщині" називають провокацією інформацію про те, що Юлію Тимошенко привезуть до Києва в Печерський суд

Підозрювана екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко (на фото) на засідання не з'явилася.

Сторону захисту Тимошенко представляють її постійні захисники, зокрема Олександр Плахотнюк, Сергій Власенко та Андрій Кожем'якін.

Державне обвинувачення представляють прокурори Лілія Фролова, Степан Жилов і Олег Пушкар.

Також у залі присутні народні депутати від партії "Батьківщина", зокрема Арсеній Яценюк, Сергій Соболєв, Геннадій Москаль, Олександра Кужель, В'ячеслав Кириленко, Микола Княжицький, Олександр Бригинець, Ксенія Ляпіна та інші.

Печерський райсуд Києва на стадії досудового розслідування приступив до допиту свідка Сергія Зайцева. Свідок заявив, що він є приватним підприємцем. З підозрюваною Юлією Тимошенко особисто не знайомий. Зайцев, зокрема, заявив про інтимні стосунки Тимошенко і Лазаренка.

За словами Зайцева, Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол. Свідок, посилаючись на слова колишнього радника екс-прем'єра Павла Лазаренка Петра Кириченка, заявив що "вона (Тимошенко) заплатила троячку... Я так розумію, мова йшла про три мільйони доларів".

Раніше, в ході судового засідання, слідчий суддя Віктор Кицюк заявив, що на адресу суду прийшли заяви і клопотання від підозрюваної Тимошенко. У двох заявах від Тимошенко йшла мова про те, що вона наполягає на особистій присутності в ході допиту свідка Зайцева.

Суд ухвалив можливим приступити до допиту свідка у відсутності підозрюваної, оскільки вона була поінформована про допит заздалегідь і на засідання не з'явилася.

Зазначимо, що представників ЗМІ до зали судових засідань не пустили. Журналісти мають можливість спостерігати за процесом із конференц-залу суду, де йде пряма трансляція засідання.

Засідання проходить у будівлі Апеляційного суду Києва.

Як повідомлялося, біля Апеляційного суду Києва проходить мітинг за участю близько 250 осіб на підтримку Тимошенко.

Читайте також: Вбивство Щербаня замовив Лазаренко в інтересах Тимошенко, - свідок

Додамо, що лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко не бажає бути присутнім на суді, повідомили напередодні у прес-службі Державної пенітенціарної служби (ДПтС).

Допит свідка у справі про організацію вбивства народного депутата Євгена Щербаня розпочався 13 лютого в Апеляційному суді Києва. Тимошенко не було на засіданні, як і не було її на попередніх засіданнях по інших справах. ДПтС заявляла, що Тимошенко відмовляється писати заяву на її доставку до суду, що показує її небажання бути там присутньою. У той же час захист Тимошенко вказував, що екс-прем'єр не відмовлялася від участі в засіданні суду. Раніше суддя Царевич оштрафувала Тимошенко на 1,7 тис. грн за неповагу до суду.

Вчора свідок Ігор Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка в інтересах Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, екс-прем'єр Тимошенко вже засуджена на сім років позбавлення волі за перевищення влади при підписанні у 2009 році газової угоди з РФ. Згідно з вироком Печерського суду м. Київ від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії у Харківській області. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування.