ru ua

Тимошенко з в'язниці поведе "Батьківщину" на вибори

Автор: RBC.UA
Єдиний список опозиції на виборах в Верховну Раду України (ВР) очолить колишній прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Про це заявив народний депутат від фракції БЮТБ Андрій Шкіль.

Єдиний список опозиції на виборах в Верховну Раду України (ВР) очолить колишній прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Про це в ефірі радіо "Свобода" заявив народний депутат від фракції БЮТБ Андрій Шкіль.

"Очолить єдиний список, звичайно, Юлія Тимошенко", - наголосив він. У відповідь на запитання, як бути з тим фактом, що Тимошенко нині відбуває покарання у харківській колонії, народний депутат зазначив: "Це - проблеми нинішньої влади. Наше завдання - не полегшувати життя антидемократичному режиму, а боротися з ним. Тому наша позиція буде саме такою, а якою буде позиція нинішньої влади, це нас цікавить найменше".

Він також пояснив, на яких засадах опозиційні політичні сили об'єднаються для участі у парламентських виборах.

"Кожна опозиційна сила, яка здатна на об'єднання, зрікається політичної конкуренції і внутрішньої боротьби всередині опозиції, і формується єдиний список опозиції для участі у парламентських виборах", - зазначив народний депутат.

В свою чергу, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк висловив впевненість, що до 10 квітня опозиційні партії, що входять до Комітету опору диктатурі, сформують єдиний список для участі у парламентських виборах у мажоритарних округах.

Відзначимо, 30 березня на ХІ з'їзді партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" делегати проголосували за обрання до складу президії Юлії Тимошенко.

Також, Олександр Турчинов зачитав учасникам з'їзду звернення пані Тимошенко, в якому вона закликала опозиційні партії відмовитися від політичних амбіцій і об'єднатися на парламентських виборах. "Має бути одна стратегія - єдність опозиційних сил, негайна і безальтернативна... Влада боїться об'єднання опозиції більше, ніж міжнародних санкцій... Одна команда, один список, одна перемога", - йдеться у листі Тимошенко.

Як повідомляється на офіційному сайті "Батьківщини", у зверненні президента Європейської народної партії Вільфреда Мартенса з нагоди з'їзду партії говориться, що єдиний фронт опозиційних сил міг би кинути серйозний та реальний виклик чинному режиму. "Зараз ви готуєтесь до наступних парламентських виборів, і з огляду на погіршення політичної ситуації в Україні, я хотів би наголосити, що для всіх опозиційних партій дуже важливо співпрацювати", - зазначив він. На думку Вільфреда Мартенса, наступні вибори стануть вирішальними для України.

Парламентські вибори в Україні пройдуть 28 жовтня.