ru ua

Тимошенко не бажає бути на суді, хоч і просила ії туди доставити (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко не бажає бути присутньою на суді. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби. (ДпТС).Раніше ДпТС заявляла, що Тимошенко 15 лютого, буде доставлена на судове засідання для участі у допиті свідка у справі щодо організації вбивства народного депутата Євгена Щербаня.

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко не бажає бути присутньою на суді. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби. (ДпТС).
Раніше ДпТС заявляла, що Тимошенко 15 лютого, буде доставлена на судове засідання для участі у допиті свідка у справі щодо організації вбивства народного депутата Євгена Щербаня.Відомство повідомляє, що Тимошенко написала відповідну заяву на ім'я керівництва виправної колонії та суду, в якій вказала, що вимагає доставити її на судове засідання.

Заява ДпТС про небажання Тимошенко бути на суді

"У зв'язку з цим, керівництво Качанівської колонії звернулося до лікарів ЦКЛ "Укрзалізниці" із письмовим проханням надати оцінку стану здоров'я засудженої.

У відповіді лікарів ЦКЛ йдеться про те, що відповідно до висновку комісії МОЗ України за станом здоров'я Тимошенко не має перешкод для доставки та участі її у судовому засіданні", - йдеться в повідомленні ДПтСУ.

Читайте також: Тимошенко оштрафували на 1,7 тис. грн за неповагу до суду

Пенетенціарна служба вказує, що сьогодні співробітники Качанівської виправної колонії ознайомили Тимошенко із запрошенням до суду на завтра, 15 лютого. Тимошенко повідомила, що від участі у засіданні суду не відмовляється. "Заява засудженої зафіксована за допомогою відеозйомки та заактована, з метою уникнення чергових провокацій, які сьогодні здійснюють і сама засуджена, і її захисники по відношенню до Державної пенітенціарної служби", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, допит свідка у справі про організацію вбивства народного депутата Євгена Щербаня почався вчора в Апеляційному суді Києва. Тимошенко не було на засіданні, як і не було її на попередніх засіданнях по інших справах. ДПтС заявляла, що Тимошенко відмовляється писати заяву на її доставку до суду, що свідчить про її небажання там знаходитися. В той же час захист Тимошенко зазначав, що екс-прем'єр не відмовлялася від участі в засіданні суду. Вчора суддя Царевич оштрафувала Тимошенко на 1,7 тис. грн за неповагу до суду.

Сьогодні свідок Ігор Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнесові інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко.

Читайте також: Вбивство Щербаня заказал Лазаренко в інтересах Тимошенко, - свідок

Зазначимо, 18 січня генпрокурор Віктор Пшонка офіційно заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи по вбивству народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. За його словами, Тимошенко вручили "повідомлення про підозру", за цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення.

Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака в лікарні помер від вогнепального поранення в шию.

У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивць Щербаня. Зокрема, Вадим Болотських був засуджений до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство Щербаня. Підсудні входили в злочинне угруповання, що діяло на території Донецької і Луганської областей. Керівник угрупування Євген Кушнір помер у Донецькому слідчому ізоляторі.

У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу за вбивства нардепа.

Читайте також: Для звинувачення Тимошенко у вбивстві Щербаня немає підстав, - Кучма

Нагадаємо, екс-прем'єра Тимошенко вже засудили на сім років позбавлення волі за перевищення влади при підписанні в 2009 році газової угоди з РФ. Згідно з вироком Печерського суду р. Київ від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області. Зараз Тимошенко перебуває в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування.