Тігіпко: У держбюджеті-2012 не закладено 16 млрд грн на "осучаснення" пенсій

Законом про бюджет на 2012 р., прийнятому в першому читання, не передбачено 16 млрд грн, які необхідні для "осучаснення" пенсій. Про це в ході сьогоднішнього засідання уряду повідомив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

Законом про бюджет на 2012 р., прийнятому в першому читання, не передбачено 16 млрд грн, які необхідні для "осучаснення" пенсій. Про це в ході сьогоднішнього засідання уряду повідомив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Позиція №1 - осучаснення пенсій. Сьогодні ми платимо пенсії за середньою заробітною платою 2006 р. Якщо вийти тільки на 2007 р. - це 16 млрд грн. На жаль, ми не змогли знайти ці кошти з самого початку і в проекті ці гроші не закладені", - сказав Тігіпко.

Він підкреслив, що в разі перегляду показників закону про держбюджет на 2012 р., ця тема повинна бути піднята в першу чергу. Крім того, Тігіпко повідомив, що в питанні про виплату пільгових пенсій будуть переглянуті "список 1, список 2 і вислуга років для медичних працівників і для працівників освіти".

"Вважаю, що сьогодні підходи до цих питань... Ми не маємо права, не можемо і це можна робити разом з серйозною реформою заробітної плати", - додав міністр.

"Сьогодні на сьогоднішній бюджет Пенсійний фонд з соціальних складів виплачує 34 млрд грн тих витрат, які не є страховими витратами. Йде мова до прожитковий мінімум тим пенсіонерам, кому нарахована пенсія нижче 764 грн. Ми беремо вклади і оплачуємо. Це вид соціальної допомоги, який треба було б перекласти на бюджет. На жаль, сьогодні немає 34 млрд грн, ми не маємо їх у бюджеті і поки їх буде оплачувати Пенсійний фонд", - зазначив Тігіпко.

Зазначимо, 14 жовтня Тігіпко заявив, що Україна - друга за рівнем бідності в Європі. "За рівнем бідності ми другі в Європі", - підкреслив Тігіпко, говорячи про необхідність проведення реформ в країні.

Нагадаємо, в Україні з 1 жовтня у зв'язку з черговим підвищенням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом України "Про державний бюджет України на 2011 рік", підвищилися розміри пенсійних виплат.

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, з 1 жовтня збільшився з 764 грн до 784 грн.

Зокрема, мінімальний розмір пенсії за віком, пенсії у зв'язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 жовтня склав 784 грн, мінімальна пенсія у зв'язку з втратою годувальника на двох утриманців - 940,80 грн, на трьох і більше - 1 тис. 176 гривень, шахтарі, на яких поширюється чинність закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", у жовтні отримають пенсію у розмірі не менше ніж 2 тис. 352 гривні.

Мінімальний розмір пенсії інвалідам війни та учасникам бойових дій (без урахування пенсій за особливі заслуги) з 1 жовтня склав: для інвалідів І групи 1 тис. 881,6 гривень, ІІ групи -1 тис. 685,6 гривень, ІІІ групи - 1 тис. 489,6, для учасників бойових дій - 1 тис. 293,6 гривень.

Крім того також підвищені: надбавки, підвищення, додаткові пенсії та інші виплати, розмір яких обчислюється виходячи із розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, додаткова пенсія постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги).

Раніше Президент України Віктор Янукович наголосив, що пенсійна система в Україні має бути справедливою і відповідати європейським стандартам.

"Пенсійна реформа має насамперед зробити пенсії справедливими - це є і вимога пенсіонерів, це давно назріла проблема", - зазначив Янукович.

Глава держави сказав, що не повинно бути такої значної різниці між розмірами мінімальних пенсій і тих "надвеликих" пенсій, які, за його словами, виплачуються зараз в Україні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top