ru ua

Тігіпко: Ціна російського газу для України складає 500,5 дол

Автор: RBC.UA
Ціна російського газу для України на сьогоднішній день складає 500,5 дол. Про це сьогодні під час XI Міжнародного економічного форуму повідомив віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

Ціна російського газу для України на сьогоднішній день складає 500,5 дол. Про це сьогодні під час XI Міжнародного економічного форуму повідомив віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Це друга велика проблема нашого бюджету. Вона трапилася і стоїть досить гостро з простої причини: Україна має 18 млрд куб. газу власного видобутку, який видобувають державні компанії. Весь цей газ ми витрачаємо для того, щоб наше населення використовувало його для опалення і приготування їжі. Інший газ ми купуємо. Ціна російського газу сьогодні для нас - 500 дол... трохи більше - 500 дол 50 центів ми сьогодні платимо ", - зазначив Тігіпко.

За його словами, різниця між закупівельною ціною і тарифом для ТКЕ "лягає на компанію НАК "Нафтогаз" і на державний бюджет". Тігіпко підкреслив, що вирішити цю проблему сьогодні можна двома способами: "піднімати тарифи для населення і другий вихід - вести постійні переговори з Росією щодо зниження ціни".

За словами Тігіпка, переговори з Міжнародним валютним фондом свідчать про те, що комунальні послуги подорожчають на 32%. Зазначимо, 5 жовтня Тігіпко повідомив, що уряд не має наміру піднімати тарифи на газ для населення. 26 вересня ц.р. Тігіпко заявляв, що Україна буде змушена до кінця 2011 р. підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умову відновлення кредитування міжнародними фінансовими організаціями в період нестабільності на світових ринках капіталу. Вже наступного дня Тігіпко сказав, що не впевнений у перспективах підвищення ціни на газ.

У IV кварталі базова ціна на газ для України повинна скласти 564 дол. Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначав, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів.

Перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляв, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол за тис. куб. м.

Позавчора прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що Україна в 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ. Також Азаров висловив упевненість, що "в найближчі тижні" Україні досягне компромісу з Росією щодо ціни на газ і «отримає справедливу і прийнятну ціну».

Раніше ВАТ "Газпром" і Міністерство енергетики та вугільної промисловості Україна домовилися, що до досягнення нових домовленостей сторони продовжать дотримуватися чинних контрактів на постачання і транзит газу.

Раніше на зустрічі з представниками Парламентської асамблеї Ради Європи Азаров заявив, що Україна досягла домовленості з Росією про перегляд невигідних для Києва контрактів про постачання російського газу, підписаних в 2009 р. Пізніше офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов заявив, що домовленості про зміну умов контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом України" поки що немає.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку із запланованим зростання цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики та вугільної промисловості України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в 2011 р. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що, за умовами контракту, Київ зобов'язаний оплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідована як юридична особа, а всі контракти (у тому числі і з "Газпромом") буде переглянуто. Росія ж наголосила, що перегляд контрактів можливий лише за умови злиття "Нафтогазу" з "Газпромом".

16 вересня Україна подала заявку Росії на купівлю в 2012 р. 27 млрд куб. м газу, що на 5 млрд менше, ніж в 2011 р.

Контракт на поставку газу передбачає щоквартальне формульне зміна ціни. У квітні 2010 р. "Газпром" і "Нафтогаз України" погодили знижку на газ для України, згідно з якою зниження становить 30% від ціни газу, але не більше 100 дол за 1 тис. куб. м. Знижка поширюється на обсяги постачань до 30 млрд куб. м в 2010 р. і 40 млрд куб. м - в наступні роки.