ua en ru

Тігіпко: Робоча група підготувала 552 поправки до Податкового кодексу

Автор: RBC.UA
Робоча група, що працює спільно з Адміністрацією Президента і профільним комітетом Верховної Ради України, напрацювала 552 поправки до Податкового кодексу, які пропонувалося внести між першим і другим читанням. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України, міністр праці та соціальної політики Сергій Тігіпко.

Робоча група, що працює спільно з Адміністрацією Президента і профільним комітетом Верховної Ради України, напрацювала 552 поправки до Податкового кодексу, які пропонувалося внести між першим і другим читанням. Про це на сьогоднішньому брифінгу заявив віце-прем'єр-міністр України, міністр праці та соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

«Я не входжу в групу за спрощеною системою оподаткування і не можу прокоментувати цю роботу. Знаю, що відбувається з тими поправками, які були внесені до Податкового кодексу між першим і другим читанням. Таких поправок, якщо не помиляюся 552. Зараз вони напрацьовуються... разом з Адміністрацією Президента і членами комітету», - повідомив Тігіпко.

Він також зазначив, що ці поправки будуть запропоновані до розгляду в парламенті у вересні - жовтні поточного року. «Там можуть бути стратегічні зміни, які ми запропонуємо в податковому законодавстві, і які нам треба буде уважно обговорити», - зазначив віце-прем'єр.

Нагадаємо, 10 червня ц.р. Президент підписав зміни до НК про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур, якими вводиться 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.

Також 10 червня голова парламенту Володимир Литвин заявив, що до завершення поточної сесії Верховної Ради відбудеться внесення системних змін до Податкового кодексу України (ПК), які дозволять ефективно розвивати бізнес. За словами Литвина, у Верховній Раді є понад 40 пропозицій щодо внесення змін до ПК. Він висловив переконання, що до завершення цієї сесії буде розроблено один основний законопроект, в якому будуть передбачено системне внесення змін до Податкового кодексу , які б сприяли розблокуванню ініціативи і дозволили б ефективно розвивати бізнес.

Раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що Україна буде країною з найбільш ліберальним податковим законодавством і адміністративною системою, яка не буде тиснути на бізнес. Глава уряду також зазначив, що влада України проводить політику дерегуляції, велика робота здійснюється у сфері спрощення умов ведення бізнесу.

Нагадаємо також, що КМ в травні 2011 р. зобов'язався підтримати вимогу підприємців та внести необхідні поправки до Податкового кодексу. Так, за словами першого-віце-прем'єра Андрія Клюєва, Кабмін пропрацює питання зняття обмежень на реєстрацію платниками ПДВ платників єдиного податку, перегляне ставки соціального внеску в бік його зменшення, створить умов для розвитку інноваційних виробництв, в тому числі в сфері малого та середнього бізнесу, проведе аналіз існуючих методик грошової оцінки землі.

За даними щорічного видання Doing Business 2011, підготовленого спільно фахівцями Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації Україна займає загальне 145 місце (з 183-х) за показником легкості ведення бізнесу. Сплата податків оцінена як одна з найважчих - 181 місце зі 183-х.

Податковий кодекс України набрав чинності 4 грудня 2010 р. На даний момент у нього вже внесено 5 поправок.