ua en ru

Тігіпко: Прийняття пенсійної реформи дозволить скоротити дефіцит бюджету ПФ

Автор: RBC.UA
Максимальне погіршення дефіциту Пенсійного фонду в 2011 р. може зрости до 21 млрд грн. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

Максимальне погіршення дефіциту Пенсійного фонду в 2011 р. може зрости до 21 млрд грн. Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Максимальне погіршення дефіциту Пенсійного фонду ми передбачаємо, якщо нічого не зміниться, якщо не буде прийнятий і не вступить в силу закон про легалізацію (заробітної плати) ... може відбутися до 21 млрд грн. Тобто приблизно на 3 млрд грн ... Це песимістичний сценарій", - сказав Тігіпко.

Нагадаємо, що, згідно з прогнозами Мінсоцполітики, рівень дефіциту бюджету в 2011 р. повинен скласти 17,8 млрд грн проти - 34 млрд грн в 2010 р.

За словами Тігіпка, прийняття пенсійної реформи, за яку проголосував парламент минулого вівторка, дозволить скоротити дефіцит бюджету пенсійного фонду в 2012 році на 12,4% з 17,8 до 2,2 млрд грн.

"Закон (щодо пенсійної рефоми) значно покращує ситуацію з дефіцитом бюджету країни в цілому. Те, що ми мали: 2009 рік - дефіцит бюджету Пенсійного фонду - 30 млрд грн, 2010 р. - 34 млрд грн, цього року - 17,8 млрд грн. Хоча деякі тенденції нас не задовольняють ..., але все одно ми плануємо дефіцит (бюджету пенсійного фонду) - 17,8 млрд грн, а вже на 2012 рік, за нашими підрахунками, поки це не затверджений бюджет, а розрахунки Мінсоцполітики ... ми будемо мати дефіцит (бюджету) пенсійного фонду 2 млрд 200 млн грн ", - підкреслив Тігіпко.

Також він повідомив, що розробляє рішення, яке в разі його реалізації "дозволить вивести в нуль" дефіцит бюджету Пенсійного фонду в 2012 році.

"Якщо цей бюджет, який ми зараз з Міністерством фінансів і Міністерством економіки ще раз перевіримо, спрацює, то в 2013 році у нас буде бездефіцитний бюджет Пенсійного фонду, а це означає, що ми можемо погоджувати з 2013 року другий рівень пенсійної системи. Що це означатиме для людей? Люди в 35 років і молодше, які працюють, будуть вносити в пенсійний фонд другого рівня вклади на свій персоніфікований рахунок. Перший рік - 2%, а після цього будуть додаватися по 1% від свого фонду заробітної плати. Ці гроші будуть залишатися на рахунках, передаватися в спадщину", - сказав Тігіпко.

Нагадаємо, 6 вересня Верховна Рада України остаточно ухвалила проект закону "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", розроблений Кабінетом міністрів України. У ході засідання законопроект підтримали 245 народних депутатів. Закон вступить в силу в разі підписання його Президентом України Віктором Януковичем з 1 жовтня 2011 р. Цим голосуванням народні депутати усунули неузгодженості у законі про пенсійну реформу, який був прийнятий 8 липня нинішнього року. Крім терміну вступу в силу, Рада уточнила в законі ще три положення.

Затягування з прийняттям пенсійної реформи, що є однієюз головних вимог МВФ в питанні поновлення фінансування, було зумовлено тим, що діяла поправка, яка створювала дефіцит бюджету Пенсійного фонду додатково на 42 млрд грн, що могло б викликати невиплату існуючих пенсій.

"Буде правильно сказати, що парламент не прийняв зміни, а парламент не допрацював на минулій сесії цей документ до кінця, через що спікер парламенту його не підписав і не передав його далі. Тому що була, дійсно, допущена помилка, коли ми пропустили голосування по сороковий поправці. А голосування по сороковий поправці дає додатково до бюджету Пенсійного фонду ще 42 млрд грн. При тій дірці, яка сьогодні існує, за різними оцінками, у кілька мільярдів, то якщо додати ще 42 млрд, то ми взагалі Пенсійний фонд поставили б в таку ситуацію, коли людям би просто перестали виплачувати пенсії. Цього допустити не можна було. І ця провокація була спеціально зроблена, і ми цю помилку виправили ", - заявив лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.