ua ru

Теракт в храмі сикхів у Вісконсині: Шестеро людей загинули (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У поліції США заявили, що розслідують масове вбивство, вчинене 5 серпня невідомим в храмі сикхів, як випадок "внутрішнього тероризму". На думку правоохоронців, злочин було сплановано на американській землі, а не за її межами.

У поліції США заявили, що розслідують масове вбивство, вчинене 5 серпня невідомим в храмі сикхів, як випадок "внутрішнього тероризму". На думку правоохоронців, злочин було сплановано на американській землі, а не за її межами.

Керівник поліції населеного пункту Оек Крик, де сталося вбивство, не виключив, що терорист керувався мотиви релігійної ворожнечі. За його словами, вся інформація по справі буде засекречена до 6 серпня.

До теперішнього часу стали зрозумілі подробиці події в штаті Вісконсін. Невідомий злочинець увірвався в храм сикхів в місті Оек Крик, коли в святилищі відбувалася релігійна церемонія. Терорист відкрив безладний вогонь, убивши шістьох людей. Четверо з них перебували в будівлі, ще двоє за її межами.

Незважаючи на те, що імена загиблих не розголошуються, стало відомо, що серед них був настоятель храму. Коли на місце злочину прибула поліція, злочинцеві вдалося поранити одного із співробітників правопорядку. Наступним пострілом напарник потерпілого знищив терориста, повідомляє The Washington Post.

Під час операції зі знешкодження злочинця в околицях храму панувала паніка. З'явилися чутки про те, що стріляли двоє, які потім не підтвердилися.

На звістку про різанину в Вісконсині відреагували сикхські громади по всьому світу. В Індії відбулася демонстрація перед будівлею американського посольства. Одновірці убитих зібралися, щоб вимагати від США знайти і покарати винних.

В сикхській громаді самих Сполучених Штатів заявили, що сумують разом зі своїми братами по вірі. Прихильники індійської релігії побоюються, що різанина в Оек Крик позначиться на репутації їхньої релігії. Сикхи нарікають на те, що стикаються в повсякденному житті з дискримінацією. Монотеїстів з Індії плутають з мусульманами: так, саме представник громади сикхів став першою жертвою "помсти за 11 вересня". Злочинець, який побажав розквитатися з прихильниками ісламу, вистрілив і вбив мігранта з Індії.

Сикхізм - одна з традиційних релігій Індії. Прихильники цього вчення вірять в єдиного Бога і відкидають кастову систему.

Нагадаємо, 20 липня 2012 р. в м. Аврора (Аврора входить в агломерацію Денвер-Аврора-Брумфілд) чоловік, який увірвався в кінотеатр, де йшов показ фільму про Бетмена під назвою "Темний лицар: відродження легенди", відкрив вогонь по глядачам. Спочатку злочинець в протигазі розстріляв людей, після чого кинув у натовп газову гранату. За останніми даними, було вбито 14 людей, поранено 58 людей. Після подій в Колорадо прем'єру фільму про Бетмена скасували в Парижі.

Попередні слухання у цій справі вже почалися. Стрілку Джеймсу Іган загрожує смертна кара.