Теракт у Бостоні: у числі загиблих виявилася студентка з Китаю (фото)
У числі трьох загиблих при вибухах під час марафону в Бостоні була китайська студентка, а ще один громадянин Китаю отримав поранення. Про це з посиланням на Генеральне консульство КНР у Нью-Йорку повідомляє Associated Press.
При теракті загинули також восьмирічний хлопчик Мартін Річард і 29-річна американка - співробітниця ресторану Крістл Кемпбелл. Крім того, 176 осіб отримали поранення, деякі з них перебувають у критичному стані.
Нагадаємо, в центрі Бостона 15 квітня 2013 р. на фініші щорічного марафону, який проводиться в місті з 1897 р., прогриміло два вибухи. Вибухові пристрої були начинені уражаючими елементами. Вони спрацювали приблизно через три години після того, як фінішували найшвидші учасники марафону. Президент США Барак Обама назвав вибухи в Бостоні "терористичним актом".
Читайте також: Найгучніші теракти в історії спорту - від Мюнхенської трагедії до Бостонського марафону
Представники ФБР звернулися до жителів Бостона з проханням передавати слідчим будь-які фотографії та відеозаписи, зроблені на місці події. Додамо, що вчора в міжнародному аеропорту "Ла Гуардія" в Нью-Йорку була проведена екстрена евакуація через повідомлення про підозрілий предмет.
Нагадаємо, серед постраждалих і загиблих у результаті терористичного акту в американському місті Бостон громадян України не було, заявили в МЗС.
Зазначимо, що українська телеведуча Валентина Хамайко, яка брала участь у Бостонському марафоні-2013, прийшла до фінішу за 15-20 хвилин до моменту вибуху.
Раніше повідомлялося, що в марафоні в Бостоні, під час якого стався теракт, брали участь шість громадян України: Василь Боков, Андрій Філь, Алла Каммердинер, Валентина Хамайко, Андрій Оністрат і Сергій Шумко.
Читайте також: У Бостоні терористи замаскували вибухові пристрої під каструлі-скороварки
Бостонський марафон - один з найстаріших і найпрестижніших у світі забігів на 42 км і 195 метрів, проводиться щорічно у США. Має членство в Асоціації міжнародних марафонів і пробігів AIMS, а також у лізі World Marathon Majors. Правила змагань підтверджені Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій, але право брати участь в американському забігу мають і спортсмени-професіонали, і аматори.
Вперше був проведений в Бостоні в День Патріотів в 1897 р. Відтоді забіги проходять щорічно у третій понеділок квітня.
Кількість учасників в останні десятиліття перевалила за 20 тис., кількість глядачів - понад 500 тис. Раніше були зафіксовані смертельні випадки в учасників через проблеми зі здоров'ям, проте жодних масових ексцесів до 15 квітня 2013 р. не траплялося.
Читайте також: Теракт в Бостоні - результат підтримки терористів на Близькому Сході, - віце-прем'єр Сирії