ua en ru

Теракт у Бостоні: Джохару Царнаєву пред'явлені офіційні звинувачення (фото)

Автор: RBC.UA
Одному з братів Царнаєвих, підозрюваних в організації теракту під час Бостонського марафону, 19-річному Джохару, пред'явлено звинувачення в застосуванні зброї масового ураження. По даному звинуваченню Царнаєву загрожує страта.

Одному з братів Царнаєвих, підозрюваних в організації теракту під час Бостонського марафону, 19-річному Джохару (на фото), пред'явлено звинувачення в застосуванні зброї масового ураження, повідомляє Reuters з посиланням на джерело, близьке до слідства. По даному звинуваченню Царнаєву загрожує страта.

Як повідомив прес-секретар Федерального суду першого округу Гері Уент, звинувачення були пред'явлені Царнаєву в лікарні "Бет Ісраель", де він зараз знаходиться.

Фотогалерея "Підозрювані в здійсненні теракту в Бостоні"

Крім того, стало відомо, що Царнаєв не буде прирівняний до військовополонених і слідство відносно нього пройде в звичайному режимі. Про це заявив прес-секретар Білого дому Джей Карні. Царнаєва судитимуть не як учасника бойових дій, а в рамках правової системи США відповідно до американського законодавства. Раніше декілька впливових сенаторів-республіканців, серед яких - Джон Маккейн, в спільній заяві зажадали від Президента прирівняти теракт до військового злочину і відправити Царнаєва до в'язниці Гуантанамо на Кубі.

Читайте також: У США затриманий підозрюваний в організації теракту в Бостоні

ФБР нарешті вдалося письмово допитати Царнаєва, який сьогодні прийшов у свідомість. Слідчих насамперед цікавила інформація про наставників Джохара і його брата Тамерлана, який загинув в перестрілці з поліцією 19 квітня.

Нагадаємо, два вибухи з інтервалом в декілька секунд відбулися на фініші щорічного марафону Бостона 15 квітня 2013 р. Через годину прогримів третій вибух - в Бібліотеці імені Кеннеді. Жертвами вибухів в центрі Бостона стали три людини, близько 200 постраждали.

Читайте також: Царнаєви роз'їжджали по Бостону на BMW з номером Terrorista №1, - поліція

Поліція затримала Джохара Царнаєва 20 квітня. В операції з затримання ймовірного терориста брали участь сотні поліцейських. Царнаєв був виявлений в околицях річки Чарльз в передмісті Бостона Уотертауні. Він ховався в накритому брезентом човні, що знаходиться у дворі одного з будинків.

На його слід поліцейських навели господарі будинку, які помітили сліди крові біля човна, а також що звернули увагу на те, що сходи поряд з човном були переставлені. Поліція провела сканування човна за допомогою приладу теплобачення, яке підтвердило наявність в ньому людини. З ним проводилися переговори, проте він не захотів здатися.

Читайте також: Мати підозрюваних у вибухах в Бостоні заявила, що влада США підставила її синів

При штурмі місця укриття Царнаєва були використані гранати. Після декількох кидків човен загорівся.