Теракт в Афганістані: терористи атакували представництво ООН

У Кандагарі прогримів вибух біля будівлі управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй (ООН) у справах біженців.

У Кандагарі прогримів вибух біля будівлі управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй (ООН) у справах біженців. Про це повідомляє "Сіньхуа".

За словами представників афганської поліції, невідомі підірвали замінований автомобіль, після чого відкрили стрілянину. До місця події стягуються оперативні служби.

За попередніми даними, в результаті теракту загинули три людини. Служби безпеки намагається знешкодити злочинців, які ховаються в будівлі ветеринарної клініки.

"Зараз ми займаємося розслідуванням обставин вибуху і ліквідацією її наслідків", - заявив представник ООН Ден Мак-Нортон.

Нагадаємо, 29 жовтня ц.р. від вибуху в столиці Афганістану Кабулі загинули 13 військовослужбовців НАТО після того, як смертник підірвав автомобіль на шляху прямування колони міжнародних військ. Відповідальність за напад, який стався біля зруйнованої будівлі колишнього королівського палацу, взяли на себе таліби.

Також повідомлялося, що на сході Афганістану, в провінції Кунар, смертниця підірвала себе біля будівлі Національного управління безпеки в місті Асадабад, поранено двоє охоронців.

27 жовтня в Кандагарі на півдні Афганістану було скоєно напад на американську військово-цивільну базу. Відповідальність за напад взяли на себе таліби.

19 жовтня на заході Афганістану 5 солдатів урядових військ загинули піж час вибуху. В одному з районів провінції Герат армійська вантажівка підірвалася на саморобній міні, закладеній на дорозі.

10 вересня в Афганістані, в результаті нападу смертника на бойовий пост НАТО поранено 50 американських солдатів. За словами прес-секретаря армії США майора Девіда Істберна, солдати були в числі 89 осіб, які постраждали від вибуху в провінції Вардак, що в центральному Афганістані.

Війна в Афганістані між силами НАТО і рухом "Талібан" триває з 2001 р. Провідну роль у бойових діях відіграють американські підрозділи. Збройні сили США втратили у війні убитими не менше 1,6 тис., пораненими - 11,7 тис. осіб.

Варто зазначити, що нині чисельність міжнародного контингенту в Афганістані складає близько 150 тис. осіб. Раніше США, Франція, Великобританія і Німеччина заявили про виведення частини своїх контингентів з Афганістану. Представники західної коаліції пояснюють виведення військ тим, що після 10 років бойової операції проти талібів, відповідальність за ситуацію в країні повинні взяти на себе самі афганці. НАТО планує повністю передати афганській владі відповідальність за підтримання безпеки на території Афганістану - до кінця 2014 р.

Міністр оборони Афганістану Абдул Рахім Вардак заявляв, що на підтримку обороноздатності Афганістану після виведення в 2014 р. з країни міжнародного контингенту буде потрібно 5 млрд дол щорічно. 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: ООН
On Top