ru ua

TeliaSonera і Altimo створюють нового оператора

Автор: RBC.UA
Шведсько-фінська телекомунікаційна компанія TeliaSonera і Altimo об'єднають свої долі в турецькому Turkcell і російському операторові мобільного зв'язку ВАТ "Мегафон", передавши їх спеціально створюваній компанії. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні прес-релізі TeliaSonera. Об'єднана компанія буде зареєстрована в одній з країн Заходу, її акції торгуватимуться на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Шведсько-фінська телекомунікаційна компанія TeliaSonera і Altimo об'єднають свої долі в турецькому Turkcell і російському операторові мобільного зв'язку ВАТ "Мегафон", передавши їх спеціально створюваній компанії. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні прес-релізі TeliaSonera. Об'єднана компанія буде зареєстрована в одній з країн Заходу, її акції торгуватимуться на Нью-Йоркській фондовій біржі.

Мета укладеної угоди, наголошується в повідомленні Altimo, - створення провідного міжнародного оператора, обслуговуючого більше 90 млн абонентів в Росії, інших країнах СНД, Туреччини, з прозорою і ефективною структурою корпоративного управління. Нова компанія сфокусує свою роботу на підвищенні ефективності операційної діяльності, а також експансії на нові ринки, що розвиваються.

Головні переваги створення нової компанії - підвищення ефективності контролю над спільними активами та їх ліквідності. Це відбудеться в результаті спрощення структури акціонерів як "Мегафону", так і Turkcell, виведення акцій нової компанії на біржу, а також угоди відносно довгострокової дивідендної політики.

Об'єднана компанія володітиме більшістю акцій як в "Мегафоні", так і в Turkcell. Компанія "АФ Телеком", третій акціонер "Мегафону", також запрошується приєднатися до партнерства. У разі приєднання "АФ Телеком" російські інвестори разом з TeliaSonera володітимуть приблизно аналогічними долями і однаковим впливом на нову компанію, наголошується в повідомленні.

Ніхто з акціонерів не зможе встановити контроль над новою компанією без згоди інших основних акціонерів. До складу ради директорів увійдуть незалежні директори, які сприятимуть вирішенню складних ситуацій і володітимуть правом вирішального голосу у випадку, якщо думки членів ради, номінованих основними акціонерами, не співпадатимуть. Голова ради директорів буде обраний з числа незалежних директорів.

В рамках угоди Altimo і TeliaSonera об'єднають юридичні зусилля і співпрацюватимуть у вирішенні всіх судових суперечок між ними і групою Сukurova для досягнення головної мети - здійсненні операції по швидкому створенню об'єднаної компанії.

Сторони домовилися, що TeliaSonera, будучи контролюючим акціонером компанії Fintur Holdings з правом переважного придбання акцій Fintur Holdings, матиме опціон на покупку цих акцій у Turkcell за справедливою ринковою ціною.

TeliaSonera є лідером ринку телекомунікацій в країнах Скандинавії і Балтії, займає сильні позиції на ринку мобільного зв'язку в Євразії, включаючи Туреччину і Росію. Компанія утворена в грудні 2002 р. шляхом злиття провідних операторів Швеції і Фінляндії - Telia і Sonera.

Нагадаємо, російська Altimo (управляє телекомунікаційними активами "Альфа-групп") в березні ц.р. скоротила свою частку в турецькій телекомунікаційній компанії Turkcell до 4,99%, виконавши таким чином розпорядження Нью-йоркського суду, видане в ході конфлікту з норвезькою Telenor. Для цього Altimo продала 62,2% в Alfa Telecom Turkey Limited компаніям Nadash International Holdings Inc. (афілійована з Visor Group) і Henri Services Limited (контролюється бізнесменом Олександром Мамутом) за 90,2 млн дол. За рішенням Федерального суду Нью-Йорка, винесеного в листопаді 2008 р., Altimo повинна була понизити свою частку в Turkcell менш, ніж до 5% акцій щоб уникнути конфлікту інтересів акціонерів "Київстару". Позов до американського суду подала норвезька Telenor, яка разом з дочірньою компанією Altimo - Storm LLC - володіє українським стільниковим оператором ЗАТ "Київстар GSM".

На початку жовтня ц.р. компанія Altimo і група компаній Telenor (Telenor Group) досягли угоди про об'єднання спільних активів - пакетів акцій ТОВ "Вимпелком" і ЗАТ "Київстар G.S.M." зі створенням оператору стільникового зв'язку на ринках, що розвиваються - компанії VimpelCom Ltd. ("Вимпелком Лтд."), для надання якісних інтегрованих послуг стільникового зв'язку в Росії, Україні та інших країнах СНД, а також в Грузії, В'єтнамі, Камбоджі, Лаосі. Компанія розвиватиме свою діяльність і на інших ринках Європи, Азії та Африки, що швидко розвиваються.