ua ru

Тайфун на Філіппінах: Число загиблих перевищило 600 осіб

Автор: RBC.UA
Число жертв тайфуну "Ваші", який напередодні обрушився на південну частину Філіппін, зросла до 650 людей.

Число жертв тайфуну "Ваші", який обрушився напередодні на південну частину Філіппін, зросло до 650 чоловік, передає BBC.

Тисячі солдатів беруть участь у рятувальній операції.

Проливні дощі, викликані штормом, стали причиною обширного затоплення кількох районів острова Мінданао і окремих ділянок інших островів. Крім того, розмив ґрунту призвів до сходу декількох десятків селевих потоків.

За словами одного з командирів військового підрозділу, зайнятого пошуково-рятувальними заходами, більше 2 тис. осіб вже врятовано, але, як він припускає, тіла багатьох ще належить знайти. Офіційно в списках зниклих без вісті числяться близько 500 осіб.

Раніше повідомлялось, що жертвами тропічного циклону стали 436 осіб. Як заявив глава організації на Філіппінах Гвен Панг, більшість людей загинули вночі, коли їх будинки були затоплені річками та гірськими потоками, що різко піднялися через зливи.

Як повідомив голова національного агентства з координації дій у надзвичайних ситуаціях Беніто Рамос, основний удар стихії припав на південь о.Мінданао. За його словами, синоптики в епіцентрі тайфуну фіксують пориви вітру, які досягають 90 км/год.

У регіоні сталася сильна повінь. "Проливні дощі, які приніс із собою тайфун, моментально затопили низини і викликали численні зсуви на височинах. Навіть у великих містах зливова система не справляється з обсягом опадів", - повідомив глава МНС.

Нагадаємо, 27 вересня 2011 р. на Філіппіни обрушився потужний тайфун, який ніс з собою проливні дощі і шквальний вітер, швидкість якого перевищувала 170 км/год. Загинули десятки людей. Понад мільйон людей залишилися без електрики. Через тайфун була закрита фондова біржа, а також перервана робота Посольства США в столиці країни. Влада розпорядилася про евакуацію 100 тисяч людей в центральній провінції Албай.

В середньому через територію Філіппін за рік проходить до 20 тайфунів.