ua en ru

Митний союз застосував перші санкції до України

Автор: RBC.UA
Комісія МС прийняла перше рішення щодо України - затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу, передає "Комерсант-Україна".

Комісія МС прийняла перше рішення щодо України - затвердила список товарів, яких торкнуться антидемпінгові та спеціальні захисні заходи, що діють у кожній із країн союзу, передає "Комерсант-Україна".

Згідно з рішенням № 648 від 19 травня, оприлюдненого вчора комісією, ці заходи стосуватимуться сталевих (діаметром до 820 мм) і нержавіючих труб з України, а також поліамідної технічної нитки (скловолокно), столових приладів, машинобудівних кріплень і кріпильних виробів.

Захисні заходи, що діють зараз відносно українських металургів у Росії, незабаром почнуть діяти в Білорусії та Казахстані. В підсумку український експорт фактично буде витіснений з цих ринків, побоюються виробники.

Заступник керівника департаменту з питань гірничо-металургійного комплексу "Держзовнінформу" В'ячеслав Попов вважає, що введенням мита на українські товари скористаються російські конкуренти, які отримають можливість збыльшити свою присутність у Казахстані та Білорусії.

У свою чергу глава підкомітету Верховної ради (ВР) з питань міжнародної економічної політики Олексій Плотніков вважає, що, швидше за все, цим дії МС проти України не обмежаться. На його думку, країни, які входять до МС представляють єдине ціле, відповідно, вони повинні були синхронізувати проведені захисні заходи.

У Мінекономрозвитку позицію з даного питання ще не сформували. Але, за словами уповноваженого Кабінету міністрів щодо співробітництва з РФ, країнами СНД та ЄврАзЕС Валерія Мунтіяна, це питання буде обговорюватися в ході зустрічі прем'єр-міністрів України та Росії 7 червня.

Відзначимо, що для вступу рішення МС в силу уряду Росії, Білорусії і Казахстану повинні укласти відповідні міжнародні договори з України, розширивши на всю територію МС сферу дії Угоди про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, підписаним Мінекономрозвитку РФ та Мінекономіки України.

Нагадаємо, 21 січня Мінпромторг РФ пропонував з 31 січня 2011 р. строком на п'ять років продовжити дію загороджувальних мит на імпорт сталевих труб з України, що поставляються поза квотами, а також підвищити діючий на даний момент рівень мит.

Раніше, 30 грудня 2010 р. Україна і Росія уклали угоду про збільшення квоти на безмитне ввезення українських труб на територію РФ в 2011 р. до 300 тис. т.

Термін дії угоди від 2005 р. про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, що походять з України і ввозяться на митну територію РФ, був продовжений до 31 грудня 2011 р.

У 2010 р. квота на безмитний ввіз українських труб в РФ становила 260 тис. т. У квітні 2010 р. РФ і України підписали протокол про внесення відповідних змін до угоди між Мінекономрозвитку РФ і Мінекономіки України про регулювання поставок деяких видів сталевих труб, що походять з України і ввозяться на митну територію РФ.

Відзначимо, Україна скоротила експорт труб в 2010 р. в порівнянні з 2009 р. на 6,7% - до 1286 млн т.

Квоти на безмитну поставку української трубної продукції були введені в 2005 р. на основі угоди, яка передбачала добровільні кількісні зобов'язання п'яти українських заводів на постачання широкої номенклатури трубної продукції до Росії. На такі обмеження вони погодилися в обмін на незастосування антидемпінгових мит, введених Росією по результатам розслідування 29 грудня 2005 р. терміном на 5 років.