ua en ru

Таліби погрожують вбивати пакистанських парламентаріїв

Автор: RBC.UA
У Пакистані таліби виступили з погрозами в адресу парламентаріїв. Бойовики заявили, що будуть нападати на законодавців і членів їх сімей, якщо парламент ухвалить рішення про відновлення постачань НАТО через територію Пакистану - в Афганістан.

У Пакистані таліби виступили з погрозами в адресу парламентаріїв. Бойовики заявили, що будуть нападати на законодавців і членів їх сімей, якщо парламент ухвалить рішення про відновлення постачань НАТО через територію Пакистану - в Афганістан. Про це повідомляє радіостанція "Свобода".

"Якщо парламент ухвалить рішення про відновлення транзитних поставок для НАТО, ми нападемо на парламентаріїв", - завив прес-секретар руху "Техрік і Талібан Пакистан" Ехсанулла Ехсан.

У понеділок парламент Пакистану планує почати дебати з проблеми взаємин зі США. У НАТО сподіваються, що влада Пакистану відкриє перекритий маршрут постачання міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (ISAF). В НАТО впевнені, що перерва в постачаннях негативно позначається на економіці як Пакистану, так і Афганістану.

Нагадаємо, Ісламабад перекрив один з маршрутів, за яким здійснюється постачання військ міжнародної коаліції, як відповідь на проведену помилково атаку авіації НАТО на солдатів двох прикордонних блокпостів армії Пакистану в м.Салала (область Байзай), розташованому за 2,5 км від афгано-пакистанського кордону, в результаті якої загинули 24 прикордонники і 13 отримали поранення.

Цей інцидент призвів до серйозного погіршення американо-пакистанських відносин. Тертя між Ісламабадом і Вашингтоном виникли після проведення американським спецназом в травні минулого року операції на території Пакистану, в результаті якої був убитий лідер "Аль-Кайеди" Усама бен Ладен.

Як стало відомо, Вашингтон вирішив заздалегідь не повідомляти про спецоперацію пакистанську сторону, побоюючись витоку інформації. Цей інцидент став, зокрема, причиною різкого зростання антиамериканських настроїв в Пакистані.

Раніше ЗМІ повідомляли дані, отримані з різних джерел, в яких говориться, що влада Пакистану підтримує екстремістські рухи, а останнім часом навіть почала переговори з талібами про мир. Представники армії США і вищі чиновники неодноразово закликали Пакистан відмовитися від подвійної політики і припинити контакти з терористами.