ru ua

Табачник: В проекті бюджету-2012 на освіту закладено майже 93 млрд грн

Автор: RBC.UA
Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що в проекті державного бюджету на 2012 закладено найбільше коштів на освіту за всі роки незалежності України - практично 93 млрд грн, що складає майже 6,2% від ВВП країни.

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що в проекті державного бюджету на 2012 закладено найбільше коштів на освіту за всі роки незалежності України - практично 93 млрд грн, що складає майже 6,2% від ВВП країни. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

"У першу чергу, ці кошти будуть спрямовані на соціальний захист вчителя та підвищення мотивації праці педагогічних працівників. Добре відома вам проблема малих розривів між посадовими тарифними розрядами. Так от, кошти будуть спрямовані на те, щоб збільшити співвідношення між посадовими окладами, тобто міжпосадове співвідношення", - зазначив Дмитро Табачник.

Також міністр повідомив, що "кошти в проекті бюджету на 2012 рік будуть спрямовані на оплату комунальних послуг в усій системі освіти. Значні кошти закладені в місцевих бюджетах на розвиток системи дошкільної і середньої освіти".

Дмитро Табачник зазначив, що в наступному році також буде реалізовуватися масштабна програма «Рівний доступ до якісної освіти», відповідно до якої, у 2012 р. проектом бюджету заплановано поставити до сільських шкіл, порівняно з цьогорічними показниками, вп'ятеро більше шкільних автобусів - понад 1 тис. одиниць.

За словами міністра, також "кошти будуть спрямовані на будівництво нових шкіл та реконструкцію старих. Дуже велика закладена державна програма енергозбереження. Плануємо у 2012 році більше 2 тис., в основному шкіл в сільській місцевості, перевести на нові технології енергозбереження".

У проекті бюджету на 2012 р. передбачаються кошти на видрук підручників. На підручники для учнів 1-2 класів наступного року в проекті бюджету закладено 215 млн. гривень.

Також, за словами Дмитра Табачника, майже на 30% планується збільшити кошти на розвиток університетської науки.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомляв, що заробітна платня вчителям в 2012 р. підвищиться на 20%. При цьому він підкреслив, що подальше зростання зарплат вчителів залежатиме від розвитку національної економіки.

Відзначимо, напередодні спікер ВР Володимир Литвин заявив, що Верховна Рада (ВР) Україна приступить до розгляду держбюджету-2012 20 жовтня 2011 р.