ua en ru

Табачник: Іноземну мову в школах вивчатимуть з першого класу

Автор: RBC.UA
Міносвіти планує ввести з нового навчального року викладання іноземної мови в школах з першого класу, інформатики - з другого, а з п'ятого класу школярі вивчатимуть по дві іноземні мови. Про це заявив міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник.

Міносвіти планує ввести з нового навчального року викладання іноземної мови в школах з першого класу, інформатики - з другого, а з п'ятого класу школярі вивчатимуть по дві іноземні мови. Про це в ході "гарячої лінії" у виданні "Известия в Украине" заявив міністр освіти і науки, молоді і спорту України Дмитро Табачник, передає кореспондент РБК-Україна.

"Позитивно на якості освіти позначиться . той факт, що ми закінчили велику, об'ємну, копітку роботу із створення нових стандартів початкової школи, базової школи і старшої школи. Якщо говорити про державний стандарт початковою (школи), він, без перебільшення, революційний. Тобто ми вперше вводимо вивчення іноземної мови, починаючи з першого класу, навчання інформатиці - з другого класу", - повідомив Табачник.

Він підкреслив: "Рекомендації педагогів і вчених-психологів говорять про те, що в цей час, в цьому віці діти найбільш сприйнятливі до сприйняття, освоєння нових знань з інформатики та іноземної мови".

Також Табачник повідомив, що є ціла низка позитивних новацій в стандарті базової середньої школи. "Ми переходимо до того, чого досягли кілька років тому кращі європейські шкільні системи. У нас з п'ятого класу обов'язково вивчатиметься друга іноземна мова", - сказав міністр.

Відзначимо, Табачник також заявив, що з бюджету в 2011-2016 рр. на оновлення матеріально-технічної бази ПТУ буде виділено більше 3,55 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що в новому навчальному плані, розробленому Міністерством освіти і науки для п'ятих-дев'ятих класів середньої школи, скорочено викладання української мови і літератури. Історія України як окремий предмет відсутня взагалі.

У вересні 2011 р. ВР заборонила перевірку знань дітей при зарахуванні їх в перший клас.

Зазначимо, що діяльність Дмитра Табачника на посаді міністра освіти викликає багато невдоволення у опозиції. Періодично робота чиновника стає об'єктом і президентської критики. Його критикують, зокрема, за те, що він не вміє і відверто не бажає налагодити діалог з ректорами вузів і студентства.

Ще наприкінці серпня минулого року глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін припустив, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник може бути звільнений у ході кадрових змін в складі уряду. Пізніше вже Янукович попередив міністрів гуманітарного блоку про те, що, якщо вони не змінять свого ставлення до роботи, то можуть бути звільнені.

До цього Табачника піддали критиці і в звіті Міжнародної правозахисної організації Freedom House, про рівень демократії в Україні. Правозахисники тоді відзначили зниження рівня демократії та формування в нашій країні "нездорової політичної обстановки". Серед іншого, в звіті рекомендувалося відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника як "джерело розбрату в сфері освіти та мовної політики".

Опозиція намагалася відправити Табачника у відставку вже неодноразово, однак їй не вистачало голосів, щоб звернеться до Президента з офіційною пропозицією ВР звільнити Табачника.