ua en ru

Т.Гейтнер: Втрати по кредитах на комерційну нерухомість у США зростають

Автор: RBC.UA
Зростаючі втрати за кредитами на комерційну нерухомість у США залишаться проблемою як для країни, так і для невеликих банків, проте ними можна буде керувати. Таку думку висловив глава Міністерства фінансів США Тімоті Гейтнер.

Зростаючі втрати за кредитами на комерційну нерухомість у США залишаться проблемою як для країни, так і для невеликих банків, проте ними можна буде керувати. Таку думку висловив глава Міністерства фінансів США Тімоті Гейтнер, передає Associated Press.

Він зазначив, що намір Мінфіну США продати частину Citigroup Inc. показує, "як далеко ми можемо зайти" в спробі виходу з фінансової кризи.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Міністерство фінансів США оголосило про плани продажу частки в одному з найбільших американських банків - Citigroup. Уряд США планує продати всі належні йому 7,7 млрд звичайних акцій Citigroup протягом 2010 р., при цьому акції Citigroup продаватимуться на відкритому ринку.

Відзначимо, 27 березня колишній голова Федеральної резервної системи США (1987-2006 рр.) Алан Грінспен заявив, що стурбований фінансовою ситуацією. На його думку, підвищення ставок за довгостроковими зобов'язаннями "зробить відновлення ринку нерухомості дуже важким і взагалі послабить капітальні інвестиції".

Криза обійшлася американським платникам податків у сотні мільярдів доларів бюджетних коштів і тисячі скорочених робочих місць, і адміністрація Президента США Барака Обами разом з конгресом висловлювала намір знайти причини і винних у кризі.

Нагадаємо, спочатку криза вибухнула в США в системі високоризикових іпотечних кредитів категорії subprime. Протягом декількох років обсяги видачі цих кредитів у США безперервно росли, а вимоги до позичальників знижувалися.

На початку 2007 р. почався обвал на іпотечному ринку, кількість дефолтів і прострочень по кредитах subprime різко зросла. Паралельно йшла корекція на ринку нерухомості, досі ціни на житло в багатьох штатах Америки не досягли дна.

Влітку 2007 р. іпотечна криза перекинулася на фінансові ринки. З'ясувалося, що на балансах провідних банків знаходиться значна кількість складних боргових інструментів, похідних від іпотеки. Ці активи стали практично неліквідними, виявилося неможливим оцінити їх справедливу вартість.

Масштабні списання по іпотечних активах призвели до дефіциту ліквідності в світовій фінансовій системі, банки стали неохоче перекредитовувати один одного. Для боротьби з кризою найбільші центробанки світу почали надавати підтримку фінансовому сектору, виділяючи для цього значні кошти.

Наприкінці 2008-початку 2009 р. ФРС була змушена вкласти десятки мільярдів доларів в іпотечні гіганти Fannie Mae і Freddie Mac, виділити кошти на порятунок низки інвестбанків і взяти діяльну участь в їх злитті з іншими учасниками ринку, а також фактично викупити цілком страхову компанію American International Group (AIG).