ua en ru

Т.Гейтнер: Греція може звернутися до МВФ за допомогою

Автор: RBC.UA
Греція може звернутися до Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявив глава Міністерства фінансів США Тімоті Гейтнер. За його словами, таке право у Афін є завдяки участі країни в МВФ, передає Reuters.

Греція може звернутися до Міжнародного валютного фонду (МВФ), заявив глава Міністерства фінансів США Тімоті Гейтнер. За його словами, таке право у Афін є завдяки участі країни в МВФ, передає Reuters.

Разом з тим міністр виразив упевненість, що Європа знайде вирішення проблеми кредитної кризи Греції. Т.Гейтнер уточнив, що представники країн ЄС продовжують вести переговори з грецького питання.

Раніше повідомлялося, що Франція і Німеччина досягли угоди про допомогу Греції і іншим країнам, що мають потребу, яка передбачає участь як країн ЄС, так і МВФ. За словами дипломатів, двох країни досягли угоди, умови, що "чітко описує, при яких необхідне втручання країн єврозони".

Нагадаємо, сьогодні в Брюсселі почався дводенний саміт ЄС, його основні теми - ринок праці, стратегія економічного зростання регіону і обговорення проблем, позначених під час конференції з клімату в Копенгагені. Крім того, в ході дводенної зустрічі країни-члени ЄС обговорять заходи, що приймаються для боротьби з кризою. При цьому учасники ринку покладають великі надії на те, що в ході зустрічі буде ухвалено рішення щодо фінансової допомоги Греції.

Відзначимо, в Афінах покладають великі надії на саміт в Брюсселі, проте перспективи надання Греції прямої фінансової допомоги залишаються туманними. В той же час грецькі чиновники вже заявляли, що у країни не залишиться іншого вибору, окрім як звернутися за допомогою до МВФ, якщо Європа не домовиться щодо конкретного механізму підтримки Греції.

Наразі Греція є очевидною "слабкою ланкою" в єврозоні, і її фіскальні проблеми викликають побоювання можливого дефолту країни і чинять сильний тиск на єдину європейську валюту. Дефіцит бюджету Греції досяг за підсумками минулого року відмітки в 12,9% від ВВП країни, тоді як базові угоди єврозони припускають, що бюджетні дефіцити країн - учасниць валютного союзу не повинні перевищувати 3% ВВП. Афіни вже оголосили про підвищення податків і згортання ряду бюджетних програм. За рахунок цих заходів передбачається заощадити 4,8 млрд євро.