ua en ru

Т.Меліхова: "Якщо у відставку подадуть і О.Довгий, і Л.Черновецький, дострокові вибори в Києві - не проблема"

Автор: RBC.UA
Якщо секретар Київради Олесь Довгий піде зі свого поста, міський голова Леонід Черновецький повинен буде подати на затвердження депутатам кандидатуру нового секретаря. Шанси бути затвердженим на цей пост є у регіонала Володимира Дейнеки і члена фракції «Громадський актив Києва» Галини Герега, сказала в інтерв'ю РБК-Україна лідер фракції БЮТ у Київраді Тетяна Меліхова.

РБК-Україна: За нашою інформацією Олесь Довгий подав у відставку. Вам що-небудь відомо з цього приводу?
Тетяна Меліхова: Перше, що дізналися зі ЗМІ, що, нібито, в суботу Олесь Станіславович написав заяву. Наскільки мені відомо, дійсно, заява його є, і завтра (19 квітня) сесія Київради розгляне його звернення.
РБК-Україна: А Ви що-небудь чули про те, що їм сьогодні (18 квітня) написано заяву про відставку?
Т.М.: Думаю, що в суботу це була його заява про наміри, а написати він міг і сьогодні, тому що субота - вихідний день
РБК-Україна: Зараз постає гостре питання обрання наступного секретаря Київради. Хто може претендувати на цю посаду?
Т.М.: На думку БЮТ, ніхто не повинен бути секретарем з кількох причин. Перша - більшість у Київраді себе дискредитувала, тому нікого з більшості не можна обирати секретарем, а опозиція не може очолювати цю більшість. Тому треба проводити дострокові вибори. І пропозиція БЮТ, щоб подав у відставку не О.Довгий, а достроково припинили свої повноваження мер, О.Довгий - і звернутися до Верховної Ради з проханням про прийняття рішення про проведення виборів мера і Київради.
РБК-Україна: Ви будете вносити цю пропозицію з голосу?
Т.М.: Звичайно, будемо вносити обов'язково. Єдине, ви знаєте, що маніпуляціям О.Довгого немає межі. Він - майстер у цьому плані.
Якщо О.Довгий до розгляду питань порядку денного звернеться до Київради з заявою про складання повноважень, і після складання повноважень закриє сесію, то, звичайно, там і дихання не вистачить, щоб вимовити слово. Він просто не дасть нікому слова, і на цьому все може бути закінчене.
Ну, а потім, піде процедура, за якою мер повинен подати свої пропозиції на секретаря. Як ми розуміємо, з урахуванням того, що Леонід Черновецький на сьогоднішній день загнаний у кут відкриттям кримінальної справи на його зятя (В'ячеслава Супруненка, - РБК-Україна) і партнера зятя (Дениса Комарницького, - РБК-Україна). І загроза нависає над самим Черновецьким, не дай Боже - і проти нього теж кримінальну справу відкриють. Звичайно, він на сьогоднішній день буде практично як пластилін, з нього ліпити можна все, що завгодно. І треба так розуміти, що партія влади буде йому пропонувати ту кандидатуру, яка їх влаштовує, щоб він вніс її на розгляд Київради. Я припускаю, що це буде кандидатура від Партії регіонів.
РБК-Україна: Чи можете прізвище назвати?
Т.М.: Називається кандидатура Галини Гереги (депутат від «Громадського активу Києва», співвласник мережі будівельних супермаркетів «Епіцентр», - РБК-Україна). Але це та ж Партія регіонів, тому що привів Герегу в ГАК народний депутат від Партії регіонів Василь Хмельницький, і проект ГАК - це проект Хмельницького. Ще називається прізвище Володимира Дейнеги (депутат від ПР, власник торгової мережі «Арго», - РБК-Україна).
РБК-Україна: За Вашою інформацією, Л.Черновецький зараз перебуває в Києві?
Т.М.: Ні, він був у від'їзді, і, швидше за все, на сесії його не буде. Йому ж треба ціну собі набити, щоб навколо нього пострибали, просили, йому треба виставити умови.
РБК-Україна: Виходить, вирішення питання з новим керівництвом Київради може затягнутися?
Т.М.: Так. На якийсь час може затягнутися. Але Л.Черновецький вже зацікавлений вирішити ситуацію максимально - по всім домовленостям. Тоді він скличе пленарне засідання сесії Київради, прибуде сам і внесе кандидатуру, яку йому підказали. Якщо його влаштують умови, на яких він буде вносити цю кандидатуру на розгляд депутатського корпусу.
РБК-Україна: Як будуть розгортатися події з урахуванням того, що на цій сесії Верховної Ради Микола Томенко вже піднімав питання про проведення в Києві дострокових виборів, депутати його не підтримали, а за регламентом ВР відхилений на сесії питання не може підніматися вдруге на цій же сесії?
Т.М.: Сесія ж закінчується через місяць, потім депутати підуть у відпустки, але у вересні ніхто не заважає розглянути знову це питання.
І ще. Олесь Довгий подав у відставку. Якщо подасть у відставку і мер Леонід Черновецький, то перевибори мера і Київради будуть без проблем.

Спілкувалась Анна Писаренко