Т. Мансуров: Товарообіг України з країнами ЄврАзЕС в 2010 р. склав 42 млрд дол

Товарообіг України з країнами Евразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) склав 42 млрд дол. в 2010 р. Про це під час телемосту Росія-Україна-Казахстан заявив генеральний секретар ЄврАзЕС Таїр Мансуров.

Товарообіг України з країнами Евразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) склав 42 млрд дол. в 2010 р. Про це під час телемосту Росія-Україна-Казахстан заявив генеральний секретар ЄврАзЕС Таїр Мансуров, передає кореспондент РБК-Україна.

Т.Мансуров зазначив, що "Україну ніхто не тягне до обов'язкового вступу в Митний союз (МС)".

"Ніхто нікого нікуди не тягне. Сьогодні ми говоримо про стан справ і рішення про вступ або невступ до МС залишається за українським урядом... Якщо є бажання інтегруватися з країнами пост радянського простору, то логічним був б вступ в МС. У цьому ж контексті самі за себе говорять цифри: товарообіг України з країнами ЄврАзЕС у 2010 р. склав 42 млрд дол., при цьому близько 27 млрд (дол.) йшли на імпорт і майже 16 млрд (дол.) - на експорт", - сказав Т.Мансуров.

ЄврАзЕС - міжнародна економічна організація, наділена функціями, пов'язаними з формуванням загальних зовнішніх митних кордонів держав Альянсу (Білорусія, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан), виробленням єдиної зовнішньоекономічної політики, тарифів, цін та іншими складовими функціонування спільного ринку.

Нагадаємо, експорт товарів з України склав за 2010 р. 51 млрд 430,5 млн дол., що на 29,6% більше, ніж за 2009 р. Імпорт товарів в Україну за 2010 р. склав 60 млрд 739,9 млн дол., що на 33,7% більше, ніж у 2009 р.

Найбільші обсяги експорту товарів за основними видами транспортування у 2010 р. розподілялися таким чином: морськими суднами було перевезено 43,5% від загального обсягу експорту товарів, залізничними вагонами - 26,6%, вантажними автомобілями - 22%.

Серед основних видів транспортування, якими ввозились товари в Україну, значна частка припадала на вантажні автомобілі - 34,1%, трубопровідний транспорт - 16,4%, залізничні вагони - 15,5% та переміщення транспортних засобів (товарів) своїм ходом - 14,3% від загального обсягу імпорту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся