Т.Гайтнер: США не втратять кредитний рейтинг на рівні Ааа

Вівторок 19 квітня 2011 20:30
Автор: RBC.UA
Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер вважає, що США не втратять кредитний рейтинг на рівні Ааа. Як відзначив голова американського казначейства, "подібного ризику не існує".

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер вважає, що США не втратять кредитний рейтинг на рівні Ааа. Як відзначив голова американського казначейства, "подібного ризику не існує".

При цьому Т.Гайтнер додав, що перспективи країни в питанні політичного врегулювання ситуації з довгостроковою програмою зі скорочення бюджетного дефіциту поліпшуються. Відповідну позицію, яка розходиться з думкою аналітиків рейтингового агентства S&P, Т.Гайтнер озвучив під час інтерв'ю кільком діловим телеканалам, передає Reuters.

"Я вважаю, що нині справи йдуть краще, ніж коли-небудь, в питанні перспектив поліпшення довгострокової фіскальної позиції, - сказав  Т.Гайтнер. - Якщо дуже уважно подивитися на те, що відбувається у Вашингтоні, можна побачити, що представники як демократичної, так і республіканської партії погоджуються з президентом, що існує необхідність у проведенні реформ для скорочення бюджетного дефіциту ".

Т.Гайтнер також висловив упевненість в тому, що національні та іноземні інвестори як і раніше впевнені в платоспроможності США, а у американської економіки є перспективи зростання. Підтверджують цю позицію, на його думку, ставки, під які уряд США приваблює запозичення кожний день на фінансових ринках.

У цілому, адміністрація Барака Обами може досягти взаєморозуміння з демократами і республіканцями в конгресі, щоб добитися скорочення бюджетного дефіциту на 4 трлн дол. протягом наступних 10-12 років, підсумував Т.Гайтнер.

Нагадаємо, 18 квітня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) змінило прогноз з суверенного рейтингу США на рівні Aaa зі "стабільного" на "негативний". Одночасно агентство підтвердило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг США на рівні Ааа і короткостроковий суверенний кредитний рейтинг США на рівні А-1+. "Негативний прогноз по рейтингах США сигналізує ймовірність як мінімум на рівні 33%, що ми можемо знизити довгостроковий рейтинг США в найближчі два роки", - заявили представники агентства.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся