ua en ru

Т.Гайтнер: Новий очільник МВФ повинен бути обраний "на основі конкуренції "

Автор: RBC.UA
Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив, що новий директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) повинен бути обраний "на основі конкуренції".

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив, що новий директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) повинен бути обраний "на основі конкуренції", повідомляє "Сіньхуа".

"Вибори нового глави МВФ повинні бути відкритими і прозорими, і новий голова не тільки повинен мати значний професійний досвід, але також заручитися широкою підтримкою", - заявив Т.Гайтнер.

Він також відзначив, що США підтримують хід реформ МВФ який найкращим чином відображає структуру міжнародної економіки.

Т.Гайтнер назвав міністра фінансів Франції Крістін Лагард та голову Центрального банку Мексики Агустін Карстенс видатними кандидатами, сказавши також, що, можливо, у наступні дні інші кандидатури оголосять про свій вступ у боротьбу за цей пост.

Нагадаємо, 25 травня ц.р. міністр фінансів Франції Крістін Лагард висунула свою кандидатуру на пост директора-розпорядника МВФ. Відповідну заяву К.Лагард зробила на прес-конференції в Парижі.

Багато європейських країн, включаючи Великобританію і Німеччину, схвалили кандидатуру К.Лагард на цей пост. Тим часом до сьогоднішнього дня сама К.Лагард не афішувала своїх намірів.

Експерти вважають, що головним конкурентом К.Лагард в боротьбі на посаду є колишній міністр економіки Туреччини Кемаль Дервіс, який до того ж з 1996 по 2001 рр. займав пост віце-президента Всесвітнього банку.

Раніше агенство Reuters опублікувало список претендентів на пост голови МВФ. У списку вказано, що на пост голови МВФ претендують Аксель Вебер (Німеччина), Тревор Мануель (ЮАР), Агустін Карстенс (Мексика), Армініо Фраго (Бразилія) і Марк Карні (Канада).

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що новим директором-розпорядником МВФ має бути саме європеєць.

Що стосується країн БРІКС (Росія, Китай, Індія, Бразилія і ЮАР), то вони категорично не згодні з таким підходом. "Необхідно відмовитися від застарілого неписаного правила, згідно з яким головою МВФ має бути європеєць. Фінансова криза почалася в розвинених країнах, і вона показала необхідність реформувати існуючі інститути, а також дав державам, що розвиваються право на самовираження", - говориться в спільній заяві БРІКС.

Нагадаємо, що попередній глава МВФ Домінік Стросс-Кан 14 травня 2011 г. був звинувачений в спробі згвалтування в Нью-Йорку. Після цього чиновник подав у відставку з поста директора-розпорядника цієї організації.