ua ru

Мінфін: Кабмін планує випустити ПДВ-облігації на 15 млрд грн

Автор: RBC.UA
Кабмін України планує випустити ОВДЗ по заборгованості за НДС, за попередніми даними, на суму 15 млрд грн.

Кабмін України планує випустити ОВДЗ по заборгованості за НДС, за попередніми даними, на суму 15 млрд грн. Про це журналістам заявила заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко, передає кореспондент РБК-Україна.

Т.Єфименко зазначила, що для цього є відповідна постанова уряду, звірені основні параметри цієї заборгованості по підприємствам, зроблений їх перелік і йде звірка з ДПАУ конкретних показників, які містяться в деклараціях підприємств.

"Попередня сума випуску облігацій буде залежати від того, яке буде бажання наших підприємців - це добровільна справа. Сьогодні ДПА збирає всі заяви тих, хто бажає отримати таким чином відшкодування ПДВ. В цілому ми сподіваємось, що це буде не менше 15 млрд грн, але це попередні цифри" , - зазначила Т.Єфименко.

Вона нагадала, що станом на 1 травня в цілому заборгованість по ПДВ, яка може бути оформлена, складає близько 20 млрд грн. Водночас заступник міністра зазначила, що ця сума уточнюється, оскільки розпочалася інвентаризація.

Крім того, уряд розглядає можливість введення податкової амністії.

Т.Єфименко нагадала, що податкова амністія - це відома практика у світі, яка полягає в тому, що якщо держава починає використовувати так звані непрямі методи - коли нарахування і оцінка податкоспроможності відбувається в залежності від того, які є видатки у фізичних чи юридичних осіб, тобто, якщо особа демонструє в своїй декларації невеликий прибуток, але має великі видатки, і це офіційно підтверджено, то держава має право задати відповідні питання про не задекларовані джерела доходів.

Така практика, за словами заступника міністра, є зокрема в США і Канаді. Проте, на її думку, такі речі можна робити тільки після того, як в країнах з перехідною економікою доходи будуть поступово виводитися з тіні.

Нагадаємо, 27 травня ц.р. заступник голови Державної податкової адміністрації (ДПА) України Олексій Любченко заявив, що не відшкодований ПДВ зменшився в порівнянні з квітнем на 1,1 млрд грн - до 27,3 млрд грн.

А.Любченко також відзначив, що в цілому сума невідшкодованого ПДВ в порівнянні з початком року зросла: за станом на 1 січня 2010 р. вона склала 21,8 млрд грн.

Нагадаємо, 26 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров дав завдання Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) перейти на автоматичне відшкодування ПДВ з серпня 2010 р.

М.Азаров також заявив, що облігації, випущені для погашення заборгованості з відшкодування ПДВ, будуть погашені протягом 5 років.

Раніше М.Азаров повідомив, що Кабмін з травня 2010 р. почне повертати некомпенсований ПДВ шляхом випуску цінних паперів. Прем'єр також відзначив, що зараз немає можливості відшкодувати таку суму грошима.

М.Азаров також додав, що відшкодування ПДВ цінними паперами буде добровільним. Підприємці зможуть або отримувати цінні папери відразу, чи чекати можливості відшкодування грошима.

22 квітня ц.р. голова ДПАУ Олександр Папаіка повідомив, що Кабмін запустив пробний проект конвертації заборгованості з ПДВ у 2-3 млрд грн у цінні папери. А.Папаіка повідомив, що податкова служба обробляє реєстр заборгованості з податку на додану вартість. У той же час Кабмін почав процес конвертації доведеної заборгованості з податку. Запропоновані цінні папери підприємство може продати на ринку цінних паперів або тримати в банку.