ru ua

Покази свідка у справі Щербаня: Вбивство замовив Лазаренко в інтересах Тимошенко (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Свідок у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня Ігор Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко. Про це Мар'їнков заявив у ході допиту, передає кореспондент РБК-Україна.

Свідок у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня Ігор Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко. Про це Мар'їнков заявив у ході допиту, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я знав, що Щербань не святий і як Павло Іванович вів свої інтереси. Думаю, що це було через бізнес, а не конфлікт", - заявив Мар'їнков.

Разом з цим, свідок сказав, що замовлення на вбивство було від Лазаренка на користь Тимошенко: "Було замовлення від Лазаренка на користь Тимошенко. Було замовлення на Момота і Щербаня. Я дізнався про це в серпні 1997 р., коли Рябін лікувався в Києві. Я його запитав, чому ви всі такі психопаточні ходите? Він сказав, що було замовлення від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко. Їй загрожувала якась небезпека. І було замовлення на Момота і Щербаня".

Свідок відзначив, що винагорода за вбивство була 1,8-2 млн дол.

Читайте також: Розслідування у справі Щербаня продовжується, - ГПУ

Окрім цього, він заявив, що у Тимошенко були довірчі відносини з Кушніром. За словами свідка, Кушнір йому говорив про те, що у разі співпраці з Тимошенко у нього буде її підтримка. "А Кушніру треба буде робити тільки свою роботу... Як я потім дізнався, робота у них була злочинна", - додав Мар'їнков.

Вчора у своїх свідченнях він сказав, що особисто Тимошенко не знав, але жив у готелі "Національ" в номері поряд з нею. Крім того, Мар'їнков повідомив, що у Лазаренка і Щербаня був бізнес-конфлікт. Також нібито Лазаренко не дав економічних преференцій Євгену Кушніру (кримінальний авторитет, керівник угрупування, яке вбило Щербаня. Помер у слідчому ізоляторі). За словами Мар'їнкова, Тимошенко заплатила за звільнення Кушніра з в'язниці. Проте ніяких тверджень про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня Мар'їнков не висловив, але він заявив, що Тимошенко оплатила вбивство Щербаня за вказівкою Лазаренка.

На уточнююче запитання захисника Юлії Тимошенко - Сергія Власенка, чи був Мар'їнков особисто присутнім під час зустрічі Мільченка-Кушніра-Тимошенко, про яку він розповідав, свідок відповів, що бачив, як вони "мило спілкувалися", але не був присутнім на цій зустрічі. Також він не був особисто знайомий з Лазаренком.

Як заявив голова політради Об'єднаної опозиції "Батьківщина" Олександр Турчинов, головний свідок влади в справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня є "штатним стукачем" ГПУ, який посилається на померлих людей, які не можуть ні спростувати, ні підтвердити це "словесне марення".

При цьому за словами заступника начальника головного управління з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури Олега Пушкаря, свідок послідовно виклав усі обставини справи, які йому були відомі. "Єдине, що я хочу зазначити, і присутні журналісти за цим спостерігали, що захист багато своїх питань ставив не по суті справи. Також адвокати намагалися тиснути на свідка шляхом дублювання своїх одних і тих самих запитань, на які свідок вже відповів. Однак вони ставили їх по декілька разів під різним кутом. Складається враження, що вони намагалися заплутати свідка, ганяючи його по колу. І суддя жодного разу на це не відреагувала", - сказав він.

Читайте також: Тимошенко оштрафували на 17 тис. грн за неповагу до суду

Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.

У квітні 2003 року Апеляційний суд Луганської області засудив до довічного ув'язнення вбивць Щербаня. Зокрема, Вадим Болотських був засуджений до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство Щербаня. Підсудні входили в злочинне угрупування, що діяло на території Донецької і Луганської областей. Керівник угрупування Євген Кушнір помер в Донецькому слідчому ізоляторі.

У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу щодо вбивства нардепа.

Читайте також: Підставою для вбивства нардепа Щербаня стала неможливість поділити ринок газу в Донецькій обл

Нагадаємо, екс-прем'єр Тимошенко вже засуджена на сім років позбавлення волі за перевищення влади при підписанні в 2009 році газової угоди з РФ. Згідно з вироком Печерського суду м. Київ від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічний термін у Качанівській жіночій виправної колонії у Харківській області. Зараз Тимошенко знаходиться в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування.