ru ua

Свен-Йоран Ерікссон задоволений переговорами з ФФУ

Автор: RBC.UA
Головний тренер СБУ буде обраний 26 грудня, 15-ма членами виконкому ФФУ шляхом підняття рук. Про це РБК-Україна повідомив перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов, який прокоментував процедуру обрання нового головного тренера збірної України.

Головний тренер збірної України по футболу буде обраний 26 грудня, 15-ма членами виконкому ФФУ шляхом підняття рук. Про це РБК-Україна повідомив перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов, який прокоментував процедуру обрання нового головного тренера збірної України.

Читайте також: Керівництво Федерації футболу України провело попередні переговори з Ерікссоном

Чи залишився задоволений Ерікссон переговорами з ФФУ? Чи не було ніяких розбіжностей? Чи погодилася федерація виконає всі вимоги шведського наставника у разі його обрання?

"Начебто так. Відбулася бесіда. Він виклав своє бачення. Були поставлені певні завдання, висунуті певні вимоги. Ерікссон озвучив свої умови. Обговорили деякі моменти в цьому плані. Як буває в таких випадках, обговорили всі деталі можливої співпраці.

Всього було дві зустрічі. За день до зустрічі з Ерікссоном ми зустрічалися з його агентом - паном Мориссом. Розмовляли протягом години. На наступний день вони на зустріч приїхали удвох. І вже в цьому форматі обговорили деталі. Що стосується президента ФФУ Анатолія Дмитровича Конькова, то він підключився за півгодини до закінчення бесіди. Але оприлюднити інформацію щодо умов я не можу - це комерційна таємниця.

Тепер на виконкомі 26 грудня, який спочатку планувався на 24-е, але був перенесений в силу обставин - свята. Буде прийнято остаточне рішення з цього питання".

Якщо за 26 грудня виконком ФФУ проголосує за Свена Йорана Ерікссона, то питання фактично вирішене. І з ним ФФУ підпише контракт, як з новим головним тренером національної збірної?

"Так. Але члени виконкому повинні вирішити: Ерікссон або Фоменко. Що стосується контракту, то обговорювалися різні варіанти, які будуть озвучені виконкомом".

Чи потрібен кворум для обрання? Яким чином буде здійснюватися дана процедура? Відкритим або таємним голосуванням?

"Ні. Я не пам'ятаю такого, що вибори головного тренера національної збірної проходили в закритому режимі. 15 осіб - членів виконкому можуть це зробити звичайним, відкритим голосуванням.

Тобто простим підняттям рук. Питання про кворум не варте, тому що будуть всі без винятку члени виконкому. Що стосується формату, то новий головний тренер буде обраний простою більшістю в один тур. Це загальноприйнята процедура, яка використовується ФФУ довгі роки, незалежно від того, хто її очолював".

Нагадаємо, що ФФУ почало пошуки головного тренера для збірної після відставки Олега Блохіна, який прийняв київське "Динамо". За домовленістю з Федерацією, Блохін повинен був допрацювати зі збірною останні матчі, але через хворобу не зміг допомогти національній збірній. Після цього ФФУ робило пропозиції очолити збірну Андрію Шевченку, англійцю Харри Реднаппу, але ті, за своїх причин відмовилися. Зараз ФФУ розглядає два варіанти - український фахівець Михайло Фоменко і швед Свен-Йоран Ерікссон.