Зварювальні роботи на другий нитці газопроводу "Північний потік" завершені
Завершено зварювальні роботи на другій нитці газопроводу "Північний потік". Про це повідомляє оператор будівництва газопроводу компанія Nord Stream. Наступним кроком стане осушення цієї нитки і її приєднання до сухопутних частин газопроводу в Росії та Німеччині. Як очікується, друга лінія буде введена в експлуатацію в IV кварталі 2012 р.
Після введення в експлуатацію другої нитки в кінці 2012 р. по газопроводу "Північний потік" можна буде транспортувати до Європи до 55 млрд куб. м газу в рік. Перша нитка газопроводу була введена в експлуатацію в листопаді 2011 р.
На початку червня Президент Росії Володимир Путін повідомив, що будівництво морської ділянки другої нитки газопроводу "Північний потік" практично завершене, а через півтора-два роки запрацює газопровід "Південний потік".
Раніше представник "Газпрому" Сергій Купріянов заявив, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української газотранспортної системи (ГТС) у транзиті російського газу буде зведене до нуля. У свою чергу в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.
Газопровід "Північний потік" - найдовший підводний маршрут експорту газу в світі. Він іде через акваторію Балтійського моря - від бухти Портова (район Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда). Протяжність газопроводу - близько 1,2 тис. км, пропускна здатність однієї нитки - 27,5 млрд куб. м газу на рік кожна. У число акціонерів проекту входять ВАТ "Газпром" (51%), німецькі E.On Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5%), голландська NV Nederlandse Gasunie (9%) і французька GDF Suez (9%). Перша нитка була введена в експлуатацію в листопаді 2011 р.
Цільовими ринками поставок по "Північному потоку" є Німеччина, Великобританія, Нідерланди, Франція, Данія та інші країни. Сухопутна ділянка газопроводу протяжністю 917 км, власником і оператором якого є "Газпром", з'єднає газопровід "Північний потік" з єдиною системою газопостачання Росії. Два газопроводу-відводу з Грайфсвальда на південь і захід Німеччини загальною протяжністю 850 км будуть побудовані компаніями Wingas і E. ON Ruhrgas.
Основною базою природного газу для "Північного потоку" є Південно-Російське родовище, проектна потужність якого складає 25 млрд куб. м газу в рік. Родовище розташоване в Красноселькупском районі Ямало-Ненецького автономного округу.