Суд в Стокгольмі зобов'язав "Нафтогаз" виплатити 197 млн. дол. RosUkrEnergo

Суд в Стокгольмі зобов'язав НАК "Нафтогаз України" виплатити 197 млн. дол. RosUkrEnergo, повідомляє "Дзеркало тижня".

Суд в Стокгольмі зобов'язав НАК "Нафтогаз України" виплатити 197 млн. дол. RosUkrEnergo, повідомляє "Дзеркало тижня".

Арбітражний суд в Стокгольмі виніс проміжну ухвалу з приводу позовних вимог RosUkrEnergo до "Нафтогазу України" у розмірі 2 млрд дол., зобов'язавши "Нафтогаз" повернути позивачеві 197 млн дол.
Нагадаємо, що перший позов RosUkrEnergo до "Нафтогазу" був поданий в квітні 2008 р. У січні 2009 р. RosUkrEnergo подала ще три позови проти "Нафтогаза" в Арбітражний інститут в Стокгольмі. У свою чергу "Нафтогаз" подав чотири окремі зустрічні позови до RosUkrEnergo.
Всі позови по цій справі зведені в одну справу, яка розглядається в Арбітражному інституті при Торговій палаті Стокгольма.

Як повідомлялося 6 лютого ц.р. перший заступник глави правління НАК Ігор Діденко заявив, що компанія Дмитра Фірташа Centrogaz Holding AG намагається незаконно відібрати у НАК "Нафтогаз" 11 млрд куб. м газу. "Компанія, співвласником якої є Д.Фірташ, якому надзвичайно комфортно працювалося за часів міністра Бойко і прем'єра Януковича,  хоче позбавити НАК "Нафтогаз" 11 млрд куб. м газу", - прокоментував І.Діденко заяву Centrogaz Holding AG про подачу відповідного позову в Стокгольмський міжнародний арбітраж.

В той же час І.Діденко повідомив, що позов Centrogaz Holding AG поданий до держави Україна. "НАК "Нафтогаз" не має ніяких відношень з компанією Сеntrogaz,  - пояснив І.Діденко. - Centrogaz заявив про свій намір подати позов до України. Але той же предмет, з приводу якого Сеntrogaz має претензії до держави Україна, він же є предметом судового розгляду в Стокгольмі за ініціативою Rosukrenergo до НАК "Нафтогаз". І це після того, як минулого року було 3 або 4 різних судових позови, по яких ми виграли в різних інстанціях".

Відзначимо, 17 листопада 2009 р.  Centragas Beteiligungs Holding AG (Австрія), якому належать 50% акцій компанії Rosukrenergo (Швейцарія), звинуватив владу України в експропріації в січні-квітні 2009 р. "Нафтогазом" 11 млрд куб. м газу, про що повідомив перший заступник міністра юстиції України Євгеній Корнійчук.

У свою чергу голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина заявив в кінці листопада 2009 р., що Rosukrenergo може пред'являти претензії відносні 11 млрд куб. м газу в українських ПСГ своєму партнерові - "Газпрому".

Як повідомлялося,  раніше НАК "Нафтогаз України" повністю розмитнила 11 млрд куб. м газу, закачаного  Rosukrenergo в українські підземні газосховища. Тоді секретар "Нафтогазу" Валентин Землянський підкреслив, що цей газ знаходиться в повній власності НАК. Як повідомлялося, 30 березня  2009 р. СБУ подала апеляційні скарги на рішення судів про скасування ухвал про порушення кримінальних справ про розмитнення 11 млрд куб. м газу і порушення законодавства України в цьому процесі посадовими особами Енергетичної регіональної митниці.

Нагадаємо, 24 березня  2009 р. заступник голови парламентської фракції БЮТ Андрій Портнов повідомив, що Шевченківський районний суд Києва визнав незаконними окремі дії Служби безпеки України і скасував ухвалу СБУ про порушення кримінальної справи про розмитнення 11 млрд куб. м газу. 2 березня 2009 р.  СБУ порушила кримінальну справу за фактом заволодіння посадовими особами "Нафтогазу" за попередньою змовою групою осіб 6,3 млрд куб. м транзитного природного газу на суму понад 7,4 млрд грн.

20 січня 2009 р. "Газпром", який володіє 50% акцій RUE, передав "Нафтогазу" право вимоги боргу у розмірі 1,7 млрд дол., або газу в об'ємі 11 млрд куб. м з RUE. RUE заявила про намір оскаржити в Європейському суді передачу "Газпромом" НАК "Нафтогаз України" 11,5 млрд куб. м газу з українських підземних сховищ газу. Тоді СБУ була порушена  кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 (привласнення) Кримінального кодексу.

НАК "Нафтогаз України" є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Чистий прибуток компанії в 2009 р. скоротився в порівнянні з 2008 р. на 79,5% - до 287,5 млн дол. 15 березня ц.р. "Нафтогаз" очолив Євгеній Бакулін. За інформацією ЗМІ, призначення Е.Бакуліна лобіював міністр палива і енергетики Юрій Бойко, якого називають захисником інтересів співвласника RosUkrEnergo Дмитра Фірташа. Е.Бакулін вже очолював НАК «Нафтогаз України» в 2007 р.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся