Суд заборонив опозиції проводити акції в центрі Києва в День Незалежності України

Суд у Києві заборонив опозиції проводити акції в центрі міста в день незалежності України 24 серпня. Про це журналістам у вівторок розповів депутат від партії "Батьківщина" Юрій Одарченко, повідомляє ВВС

Суд у Києві заборонив опозиції проводити акції в центрі міста в день незалежності України 24 серпня. Про це журналістам у вівторок розповів депутат від партії "Батьківщина" Юрій Одарченко, повідомляє ВВС.

За його словами, єдине місце, де дозволено проведення акцій опозиції - це сквер з пам'ятником Тарасу Шевченко біля Київського національного університету.

Раніше українські опозиційні політичні сили заявили про намір провести в день 20-ї річниці незалежності України масові акції, під час яких вони будуть заявляти про загрозу незалежному демократичному ладу країни.

Нагадаємо, в Київську міську державну адміністрацію (КМДА) станом на 16:00 23 серпня надійшло 36 повідомлень про проведення на День Незалежності України мітингів та інших масових заходів від різних політичних сил, громадських організацій.

У зв'язку з тим, що плани ініціаторів проведення деяких акцій конфліктують між собою щодо часу та місця їх проведення, що стосується центральних вулиць і площ столиці, на яких проходитимуть загальнодержавні та загальноміські заходи, 22 серпня відбулася робоча нарада заступника голови КМДА Олександра Пузанова з представниками заявників.

За результатами наради КМДА звернулася до суду з проханням заборонити акції протесту в центрі міста. Позов був заявлений до 13 відповідачів, серед яких є політичні партії та громадські організації як провладної, так і опозиційної спрямованості.

"Ми звертаємо увагу, що мова йде не про всі акції, а лише про ті, які плануються на площах і вулицях міста, задіяних у святкових заходах, де буде знаходитися велика кількість киян та гостей столиці. Там, де такий конфлікт інтересів відсутній, заперечень щодо акцій і мітингів немає. КМДА поважає права громадян на висловлення своїх поглядів і думок, але наполягає, що при цьому не повинні порушуватися права інших громадян. Ми закликаємо різні політичні сили разом святкувати День Незалежності України ", - зазначив Олександр Пузанов.

Опозиціонери, які об'єдналися в Комітет опору диктатурі, у вівторок заявили, що проведуть свої акції незалежно від рішення суду.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: КМДА
On Top